2024-04-20 @ 04:09 EEST
"ЖЪЛТО-ЗЕЛЕНИТЕ" ОТСТЪПИХА НА ВАРНЕНСКИТЕ "ЖЕЛЕЗНИЧАРИ"
Спорт"Добруджа" - "Локомотив - Металекс Билд"        29:34 (10:18)

В среща от поредния кръг на мъжкото първенство по хандбал отборът на "Добруджа" загуби като домакин от шампиона "Локомотив - Металекс Билд" с 29:34. Това е първа загуба за "жълто-зелените" в двубоите от втората фаза на шампионата. До този момент възпитаниците на Георги Андреев имаха в актива си три победи от три мача и заемаха първо място във временното класиране.

Мачът в зала "Русалка" започна с игрово превъзходство за варненския тим, който и тази година е сочен от специалистите за основен претендент за шампионската титла. "Железничарите" поведоха набързо с 3:0, а в 16-та минута вече водеха със седем гола - 9:2. В тези начални минути на срещата добруджанци направиха много грешки в защита и в нападение, а голяма заслуга за това, домакините да отбележат само два гола, има добричлията Иван Иванов, който бе на вратата на гостите. Силни изяви в състава на варненския тим имаше още един добричлия - крилото Светослав Божков, който отбеляза четири гола и бе в основата на много атрактивни комбинации. До края на първата част гостите диктуваха събитията на игралното поле и почивката дойде при 18:10 за тях. След подновяването на играта варненци отбелязаха последователно две попадения и поведоха с 10 гола - 20:10. Може би в този момент шампионите решиха, че мачът вече е свършил, и намалиха оборотите. Тогава дойдоха силните минути на добруджанци. Те вкараха набързо осем гола и в 40-та мин. преднината на гостите бе вече само пет гола - 18:23. Нашите обаче не намериха сили за нещо повече и "Локомотив - Металекс Билд" стигна до победа с 34:29. Най-резултатен сред добруджанци бе Илия Ланджев, който вкара 8 гола. По шест пъти се разписаха националът Светослав Недев и Диян Динков.

Състави: "Добруджа" - Хаджиев, Недев (6 гола), Борисов (2), Илиев (2), Ланджев (8), Начев (4), Нишат (1). По-късно в игра влязоха Динков (6), В. Петров, Шукри и Черкезов

"Локомотив - Металекс Билд" - Иванов, Божков (4), Михайлов (9), Д. Петров (1), Чакмаков (11), Йорданов (3), Попов. По-късно в игра влязоха Чернев (4), Пл. Иванов, Енчев, Николов, Станков (2) и Димитров

Съдии: Й. Вутов и С. Марковска

Зала "Русалка": 200 зрители

"ЖЪЛТО-ЗЕЛЕНИТЕ" ОТСТЪПИХА НА ВАРНЕНСКИТЕ "ЖЕЛЕЗНИЧАРИ" | 0 брой коментари | Регистрация