2024-04-18 @ 08:04 EEST
СпортОтборът на ОУ "Панайот Волов" спечели първото място от есенния дял на общинското първенство по ускорен шах за ученици от 5 до 7 клас.

Победителите спечелиха девет точки и изпревариха само с половин точка основните си съперници от ОУ "Стефан Караджа". Трети с шест точки и половина приключиха представителите на ПМГ "Иван Вазов", следвани от СОУ "П. Р. Славейков", които завършиха без точков актив.

Победители в надпреварата за ученици от 8 до 10 клас е съставът на ПМГ "Иван Вазов", спечелил 11 от 12 точки. Втори с 9 точки са шахматистите на ФСГ "В. Левски", а трети ПГВМ с 4 точки. На четвърто място без спечелени точки приключи отборът на ПГТ. Съставите бяха сформирани от по четирима състезатели - 3 момчета и 1 момиче. Общинските първенци ще са известния след втория кръг, който ще бъде на пролет. НДТ

* ШАХМАТ: ОУ "П. ВОЛОВ" И ПМГ "ИВ. ВАЗОВ" СЪБРАХА НАЙ-МНОГО ТОЧКИ В ГРАДСКОТО ПЪРВЕНСТВО | 0 брой коментари | Регистрация