2024-04-23 @ 12:42 EEST
"ДОБРУДЖА" ВКАРА ЧЕТИРИ НА "СЕПТЕМВРИ"
СпортВъв втората си контролна среща от предсезонната подготовка футболистите на "Добруджа" победиха в Тервел с 4:1 третодивизионния "Септември", който през пролетта ще се бори за оцеляване в Североизточната "В" група.

"Жълто-зелените" откриха головата си сметка в 32-та мин., когато след центриране на Явор Симеонов Георги Няголов прати топката в мрежата на домакините. Шест минути по-късно Г. Няголов се разписа отново - 2:0 за добричкия тим. При този резултат завърши първото полувреме. След почивката старши-треньорът на "Добруджа" Мирослав Кралев замени всички състезатели, които започнаха като титуляри. Шанс за изява получиха и няколко момчета от юношеските състави на клуба. Единственото си попадение домакините отбелязаха в 62-та мин. - Искрен Пенчев изпълни пряк свободен удар, топката се отби от стената и влезе във вратата, пазена от 15-годишния Митко Красимиров. В 72-та мин. Недко Ангелов се разписа за 3:1, а пет минути по-късно Петър Кирилов оформи крайния резултат.

Съставът на "Добруджа": Николай Радомиров, Атанас Димов, Здравко Петров, Атанас Георгиев, Явор Симеонов, Симеон Симеонов, Митко Василев, Дидо Господинов, Красимир Неделчев, Георги Няголов, Кирил Божанов (Митко Красимиров, Мехмед Беидов, Трифонов, Добромир Бонев, Недко Ангелов, Георги Кичуков, Антон Атанасов, Тодор Данков, Борислав Балчев, Диян Попов, Петър Кирилов).