2024-04-20 @ 12:17 EEST
ПЕТО МЯСТО ЗА ЩАФЕТАТА НА "ДОБРУДЖА"
СпортВ столичната зала "Фестивална" завърши държавното първенство по лека атлетика за юноши и девойки старша възраст. Успешно в шампионата се представиха състезателите на "Добруджа", повечето от които направиха своя дебют в тази възрастова група.

Георги Ганчев, който миналата седмица триумфира като победител на 200 в шампионата на юношите младша възраст, сега зае пето място в крайното класиране на 400 м гладко бягане с много добър резултат - 53.11 сек. На десето място в тази дисциплина с лично постижение се нареди Младен Матеев - 54.59 сек. Личен рекорд постигна и Иван Манов в бягането на 1500 м - 4.42.94 мин. Михаил Михайлов пробяга 800 м за 2.08.35 мин., а Иван Манов - за 2.11.30 мин. Отлично се представиха възпитаниците на Милен Петров в щафетата 4 по 400 м. Те изминаха разстоянието за 3.39.13 мин. и заеха пето място в крайното класиране. А това е безспорен успех, като се има предвид, че се състезаваха 24 отбора.