2024-04-19 @ 20:24 EEST
СЪДИИТЕ ПОМОГНАХА НА "ДУНАВ"

"Дунав" - "Калиакра" 2:0 /0:0/

В първия пролетен кръг от първенството на Източната "Б" футболна група отборът на "Калиакра" загуби с 2:0 при гостуването си на "Дунав" /Русе/. Според спортно-техническото ръководство на каварненския клуб главни виновници за загубата са реферите.

През първото полувреме играта бе равностойна и се водеше предимно в централната част на терена. Нападателите рядко излизаха на стрелкови позиции и гол не бе отбелязан. Нулевото равенство се запази до 72-та мин., когато Николай Цветков вкара от дузпа, отсъдена за нарушение срещу влезлия като резерва Т. Димитров. Шест минути по-късно каварненци отбелязаха гол чрез Георги Георгиев, но попадението бе отменено от съдиите заради засада. Това решение на арбитрите нажежи обстановката на терена и малко по-късно отборът на "Калиакра" остана с десет състезатели - Николай Станков получи втори жълт картон и преждевременно пое към съблекалнята. Крайния резултат оформи Светлин Симеонов, който в 88-та мин. засече центриране на Димитров отдясно и прати топката в мрежата зад Добрин Добрев.

Състави: "Дунав" - Георгиев, Иванов, Трифонов, Ковачев, Скерлев, Хубенов, Цветков /72-Солаков/, Кирилов /22-Абрашев/, Седула /58-Димитров/, Симеонов, Калайджиев

"Калиакра": Добрев, Славов, Венков, Д. Димитров, А. Димитров, Станков, Бояджиев /71-Станчев/, Кискинов, Божилов /68-Костадинов/, Г. Георгиев, Тодоров /33-Кателиев/

Голмайстори: 1:0 Цветков /72-дузпа/, 2:0 Симеонов /88/

Жълти картони: Ковачев, Скерлев, Седула /"Дунав"/, Венков, А. Димитров, Станков, Кискинов, Кателиев /"Калиакра"/

Червен картон: Станков /"Калиакра"/

Главен съдия: Ивайло Стоянов

Помощници: Крум Стоилов и Емил Вангелов

Градски стадион: 3000 зрители