2024-04-19 @ 11:55 EEST
ОТБОРЪТ НА "ДОБРУДЖА" Е ВИЦЕШАМПИОН
СпортС участието на 67 състезателки от 30 клуба в Пловдив завърши Държавното лично-отборно първенство по бокс за жени. Отборът на  “Добруджа” се представи отлично и след като събра 23 точки, се нареди на второ място в крайното класиране за 2007 г . Шампион стана АНЕЛ НСА с 25 точки, а на трето място с 22 точки се нареди съставът на Търговище.

В завършилия втори кръг на шампионата в Пловдив боксьорките на “Добруджа” завоюваха две титли. След три последователни победи Светлана Каменова триумфира в категория до 54 кг. На финала възпитаничката на треньора Михаил Георгиев се наложи над Йорданка Христова от  Ботев /Пд/. При най-леките в кат. до 46 кг. Велина Монова стана първа, след като на финала победи Диана Дечева от АНЕЛ НСА. Голяма заслуга за второто място на добруджанки има и Снежана Радкова, заела трето място в кат. до 50 кг.

Най-успешно от БК “Добрич” в първенството се представи Теодора Русева, която стана втора в кат. до 80 кг. Във финала възпитаничката на Стефан Петков отстъпи на Десислава Лазарова от Локомотив /Русе/.