2024-04-18 @ 09:45 EEST
ПЕТ ГОЛА В МРЕЖАТА НА ДОБРУДЖАНЦИ
Спорт"Нафтекс" - Добруджа"   5:0 /3:0/

Неуспешен се оказа за футболистите на "Добруджа" 17-ят кръг на Източната "Б" група. Избраниците на треньора Мирослав Кралев играха слабо в Бургас и загубиха с 5:0 от състава на "Нафтекс". "Шейховете" откриха головата си серия още в 5-та мин., когато Румен Шанкулов се разписа след асистенция на Станислав Георгиев. В 21-та мин. главният съдия Станислав Ставров отсъди дузпа в полза на домакините. Зад топката застана Георги Караканов, би точно и удвои преднината на "Нафтекс". В 39 мин. Любомир Любенов се разписа за 3:0. При този резултат завърши първото полувреме. След почивката домакините довършиха добричкия тим с още две попадения - Венцислав Бонев вкара в 78-та мин., а Георги Караканов оформи крайния резултат в 83-та мин. Георги Кичуков пропусна да отбележи почетно попадение за добричкия тим в 61-та мин., когато нацели гредата от дузпа.

Преди седмица ръководството  на ПФК “Добруджа” обяви, че дава последен шанс на треньора Мирослав Кралев. След тази разгромна загуба би следвало да очакваме, че в скоро време отборът ще има нов старши-треньор.

Състави: "Нафтекс" - Симеонов, Петров, Бонев, Жеков /23-Зафиров/, Евтимов, Божинов, Любенов, Тодоров /72-Филипов/, Георгиев /63-Алдев/, Караканов, Шанкулов

"Добруджа" - Николов /46-Радомиров/, Флоров, Атанасов /54-Колев/, Алексиев, Трифонов, Василев, Ангелов, Кичуков, Кр. Стефанов, Босилков, Генчев /69-Господинов /

Голмайстори: 1:0 Шанкулов /5/, 2:0 Караканов /21-дузпа/, 3:0 Любенов /39/, 4:0 В. Бонев /78/, 5:0 Караканов /83/

Главен съдия: Станислав Ставров

Помощници: Асен Атанасов и Нешко Маринов

Стадион "Лазур": 1000 зрители