2024-04-25 @ 21:40 EEST
ПЕТ МЕДАЛА ЗА БАЛЧИШКИТЕ ЛЕКОАТЛЕТИ
СпортС 5 медала се завърна балчишкият спортен клуб по лека атлетика “Черно море 2005”  от републиканското първенство по хвърляния, провело се в София през почивните дни. Два сребърни и три бронзови са отличията на 14-те състезатели, водени от треньора Андриян Андреев.

Сребърен медал извоюва Валери Стефанов при хвърлянето на чук във възрастовата група до 14 години, а Светослав Борисов - почетното трето място. Още двама балчишки състезателите са сред финалистите в тази възрастова група - Айхан Апти (6 място) и Станислав Михайло (8 място). Вторият сребърен медал за лекоатлетите от Балчик е спечелен от Станимир Пенков отново при хвърлянето на чук за младежи до 23 години. Той заема 10 място при тласкане на гюле и 12-то място при мятане на диск.

Анастас Папазов се класира трети при юноши младша възраст за хвърляне на чук. В същата дисциплина Здравко Димитров е четвърти, Йордан Райчев - седми, Сашо Ангелов - осми.

При девойките младша възраст бронзова медалистка стана 13-годишната Жени Иванова при хвърлянето на чук. Тя е млад състезател, който се бори до последно с много по-големи участнички, коментира треньорът Андреев. В същата дисциплина четвърти стана при юноши старша възраст Добромир Добрев, а шести - Кирил Райчев.

Отличията на балчишките състезатели са резултат от активните тренировки през последната година и половина, коментира треньорът им. Следващите месеци спортистите от клуба по лека атлетика ще се подготвят усилено за държавните първенства, които стартират от юни.

За участието си в Републиканското първенство по хвърляния клубът по лека атлетика “Черно море 2005” благодари на община Балчик, като се надява за в бъдеще спортната инициатива да бъде подкрепена и от други спонсори.