2024-04-18 @ 16:13 EEST
България - Албания 0:0
СпортБългарският национален отбор по футбол не успя да отбележи гол във вратата на Албания. Националите показаха безидейна игра и разчитаха в атака предимно на високи центрирания в предни позиции.

Най-чистото положение пред „трикольорите” през първото полувреме бе удар на Стилиян Петров от около 30 метра след подаване с пета на Димитър Бербатовв четвъртата минута, изстрелът срещна гредата.

Българите създадоха само още една опасност през първата част на мача. Малко преди почивката с индивидуален пробив Христо Йовов нахлу отляво в пеналaта и стреля, но защитник на гостите изчисти.

Съставите на двата отбора:

България: 27.Димитър Иванков, 2.Радостин Кишишев, 3.Александър Тунчев, 4.Игор Томашич, 25.Лусио Вагнер, 8.Чавдар Янков, 19.Стилиян Петров, 13.Георги Пеев (65 – 10.Валери Божинов), 20.Зоран Янкович (46 – 22.Димитър Телкийски), 18.Христо Йовов (46 – 14.Светослав Тодоров), 9.Димитър Бербатов (капитан).

Албания: 1.Ариан Бечай, 2.Елвин Бечири, 4.Армен Далку, 28.Невил Теде, 5.Лорик Кана, 23.Алтин Хаджи (54 – 9.Едмонд Каплани), 24.Дебатин Цури, 14.Алтин Лала (капитан), 10.Кодиян Дуро (68 – 29.Ервин Булку), 22.Ерион Богдани, 11.Басард Бериша (80 – 8.Албан Буши).

България - Албания 0:0 | 0 брой коментари | Регистрация