2024-04-17 @ 03:49 EEST
ДОБРУДЖАНЦИ СА НА КРАЧКА ОТ ФИНАЛА
НовиниХандбалистите на “Добруджа” спечелиха първия полуфинален плейоф и вече са само на една победа от историческото събитие – да спорят за златните медали.

У дома възпитаниците на Георги Андреев надделяха с 33:27 гола над НСА. Още в първите минути на срещата добричлии дръпнаха в резултата и на почивката имаха седем гола аванс – 20:13. През второто полувреме разликата набъбна на 10 гола – 30:20 в 46-а минута и това даде възможност на добруджанци да играят по-освободено и технично, без да мислят за резултата. Най-точни за домакините бяха Борислав Борисов и Илиян Илиев, отбелязали по 8 гола, а за гостите се отличиха Петър Чивийски и Калин Евтимов с по 5 попадения. Вторият мач между двата отбора е утре. Ако “Добруджа” победи, то тимът на “жълто-зелените” ще се класира за финала. Ако пък хандбалистите на НСА спечелят срещата, то на 1 юни двата тима ще играят решителен мач в Добрич.

“Получи се добър мач. За нас най-важно бе да тръгнем с победа в полуфиналния плейоф, а до нея стигнахме най-вече благодарение на добрата игра в защита. Запазил съм нещо за втория мач в София и смятаме да изненадаме съперника си, за да може още там да решим спора за финалното място. Трудно може да се каже кога ще бъдат готови за игра Недев и Ланджев, които лекуват контузии” - сподели за НДТ след първия мач Георги Андреев. В другия първи полуфинален плейоф “Локомотив Металекс Билд” победи “АСТИ' 91” с 33:23 (18:10). С най-голям принос за успеха на варненци бе добличлията Светослав Божков, отбелязал 5 гола. НДТ