2024-04-20 @ 14:44 EEST
България победи Аржентина с 3:2 гейма
Спорт Сан Хуан. България победи състава на Аржентина с 3:2 гейма (25:20; 21:25; 25:21; 18:25 и 13:15), съобщи БНТ. В решителния пети гейм Аржентина поведе с 3:0 след няколко поредни грешки на българите. Това принуди старши треньора Мартин Стоев да вземе прекъсване.

След това българите чрез силна игра на блокада успяха да изравнят резултата - 4:4. Нов ас на аржентински състезател направи резултата 6:4. Две последователни грешки при изпълнение на сервис на Матей Казийски и Николай Николов позволиха на съперника да се оттегли с точка преднина на техническото прекъсване – 8:7. Последва игра точка за точка, като след стабилна игра на Казийски в нападение домакините позволиха България да поведе с 12:10. Това принуди Джон Уриарте да поиска прекъсване. Играта и след това продължи точка за точка и така след два часа спечелиха първото си гостуване в Аржентина.
И в този мач над всички бе Матей Казийски, реализирал 24 точки (19 точки от атака, 4 от блокада и един ас). Тошко Алексиев реализира 15 точки от атака.
Българите реализираха 52 точки от атака срещу 62 за състава на домакините. Възпитаниците на Мартин Стоев обаче са постигнали два пъти повече точки от блокада - 16, срещу само 7 за гаучосите. Сервисите са 6 за аржентинците срещу четири за нашия отбор.

България победи Аржентина с 3:2 гейма | 0 брой коментари | Регистрация