2024-03-28 @ 23:48 EET
Полша победи драматично Китай с 3:2 в мач от Световната лига по волейбол
СпортШенгду. Полша победи драматично Китай с 3:2 (20:25, 19:25, 25:20, 31:29, 16:14) като гост в мач от нашата група D на Световната лига по волейбол, съобщи сайтът на Международната федерация (www.fivb.org).

Полша, Сърбия и Япония с победи в Световната лига по волейбол (ОБЗОР)
10 юни 2007 | 13:27 | Агенция "Фокус"
Националните отбори на Полша, Сърбия и Япония постигнаха победи в завършилите до момента мачове от Световната лига по волейбол.
Полша победи драматично Китай с 3:2 (20:25, 19:25, 25:20, 31:29, 16:14) като гост в мач от нашата група D. По този начин световните вицешампиони продължават да имат пълен актив след 6 срещи. Домакините от Китай оказаха сериозна съпротива на поляците и бяха на косъм от победата. След като поведоха с 2:0 гейма, те допуснаха намаляване на резултата. В четвъртия гейм Китай имаше два мачбола при 24:22, но не успя да спечели. След драматична борба се стигна до 31:29 в полза на Полша. В петия гейм азиатците поведоха последователно с 3:0, 4:1, 7:3 и 13:11, но гостите отново стигнаха до обрат и спечелиха мача.
Сърбия победи Куба с 3:1 (25:23, 25,23, 30:32, 25:21) гейма в мач от Група “С” на турнира. Срещата в Хавана бе изключително оспорвана и продължи 1 час и 47 минути. С основна заслуга за победата на западната ни съседка бе Марко Подрасчанин, който завърши двубоя със 17 точки (6 блока). Въпреки загубата Куба продължава да е лидер в Група “С” на Световната лига, а отборът на Сърбия заема третото място. Вторият в групата Русия има шанс да оглави класирането, ако днес спечели гостуването си на аутсайдера Египет.
Япония победи Италия с 3:2 (26:24, 25:22, 22:25, 31:33, 15:13) в мач от група B. Мачът бе изключително оспорван и продължи малко повече от 2 часа. Лидер в групата е САЩ с 4 победи и 2 загуби, следван от Франция с 3 победи и 3 загуби. Активът на Италия 2 победи и 2 загуби, а на Япония 1 победа и 3 загуби.

Полша победи драматично Китай с 3:2 в мач от Световната лига по волейбол | 0 брой коментари | Регистрация