· Полина Енева (1994), НУИ "Добри Христов", Варна - Лауреат на ІІІ награда
· Елица Неделчева (1994), НУИ "Добри Христов", Варна - Лауреат на І награда
ІІ в. гр. (15-20 г.)
· Жасмина Живкова (1991), НУИ "Добри Христов", Варна - Лауреат на ІІІ награда
· Христина Кателиева (1990), НУИ "Добри Христов", Варна - Лауреат на ІІІ награда
· Катя Колева (1992), НУИ "Добри Христов", Варна - Лауреат на ІІІ награда
· Мария Петкова (1991), НУИ "Добри Христов", Варна - Лауреат на ІІ награда
· Росица Костадинова (1989), НУИ "Добри Христов", Варна - Лауреат на ІІ награда
· Елена Стевковска (1989), Ансамбъл за народни танци и песни на Македония "Танец", Скопие, Македония - Лауреат на І награда
· Силвия Митева(1989), НУИ "Добри Христов", Варна - Лауреат на І награда
ІІІ в. гр. (21-35 г.)
· Величка Чаушева (1981), Самоков - Лауреат на ІІ награда
ІІ. КАМЕРНИ ВОКАЛНИ АНСАМБЛИ
І в. гр. (до 20 г.)
· Вокален дует Аргтон Дервиши, Артан Юсуфи (1989, 1989), Център за култура "Кочо Рацин", Кичево, Македония - Лауреат на ІІ награда
· Квартет "Пеперуда",СОУ "Св. Св. Кирил и Методий", Пловдив
Ръководител Вичка Николова;- Лауреат на І награда и наградата на БНР - студиен запис
· Вокален секстет, НУИ "Добри Христов", Варна - Лауреат на І награда и наградата на БНР - студиен запис
ІІІ. Х О Р О В Е
І в. гр. (14 -20 г.)
· Народен хор при НУИ "Добри Христов", Варна
Диригент Йорданка Неделчева - Лауреат на І награда
ІІ в. гр. (до 35 г.)
· Женски хор "Хармония" при НЧ "Просвета", с. Оброчище
Диригент Севдалина Димова - Лауреат на ІІІ награда
· Смесен хор "Виланела" при Университет "Овидий", Констанца, Румъния
Диригент Мариана Попеску - Лауреат на ІІ награда
· Народен хор при ВСУ "Черноризец Храбър", Варна, Диригент Йорданка Неделчева- Лауреат на І награда
ІV. СОЛИСТИ-ИНСТРУМЕНТАЛИСТИ
І в. гр. (10 -14 г.)
К а в а л
· Камен Анастасов (NB 07.1992), НЧ "Васил Левски", Варна - Лауреат на ІІІ награда
· Борислав Георгиев (NB 07.1992),СОУ "Св. Климент Охридски", Добрич - Лауреат на ІІ награда
Г ъ д у л к а- награди не се присъждат
Д о м р а
· Константин Перфилов (1993), Липецк, Русия - Лауреат на І награда
А к о р д е о н
· Веселин Иванов (1995), Школа по изкуствата "Емануил Манолов" при НЧ "Искра", Казанлък - Лауреат на ІІ награда
Б а я н
· Аркадий Шкворов (1996), ДМШ № 11, Санкт-Петербург, Русия - Лауреат на ІІІ награда
· Мартин Гешковски (NB 11.1992), СОУ "Отец Паисий", Враца - Лауреат на ІІ награда
· Александър Павлов (1996), ДМШ № 11, Санкт-Петербург, Русия - Лауреат на І награда
ІІ в. гр. (15-20 г.)
К а в а л
· Иван Динков (1992), СОУ "Св. Климент Охридски", Добрич - Лауреат на ІІІ награда
· Дамян Димов (1988), СОУ "Св. Климент Охридски", Добрич - Лауреат на ІІ награда
· Живко Василев (1991), НУИ "Добри Христов, Варна - Лауреат на І награда
Г а й д а
· Тома Томов (1992), НЧ "Васил Левски", Варна - Лауреат на ІІІ награда
· Алексей Енчев (1989), НУИ "Добри Христов, Варна - Лауреат на ІІ награда
· Станимир Иванов (1992), НЧ "Васил Левски", Варна - Лауреат на І награда
· Иван Стоянов (1989),НУИ "Добри Христов, Варна - Лауреат на І награда
Г ъ д у л к а- награди не се присъждат
Д о м р а
· Анна Овсюкова (1991), Липецк, Русия - Лауреат на І награда
ІІІ в. гр. (21-35 г.)
К а в а л
· Добромир Валериев, АМТИИ - Пловдив - Лауреат на І награда
Б у р я т с к ая т а г а(к о н ц е р т н а)
· Валентина Намдикова (1981), Улан-Уде, Република Бурятия - РФ - Лауреат на І награда
Ч а н з а
· Анна Субанова (1980), Улан-Уде, Република Бурятия - РФ - Лауреат на І награда
V. КАМЕРНИ ИНСТРУМЕНТАЛНИ АНСАМБЛИ
І в. гр. (10 - 20 г.)
· Дуо акордеони - Елена Сазонова, Яна Абрамович (1987, 1988), Алметиевск, Република Татарстан - РФ - Лауреати на ІІІ награда
· Трио домри - Константин Перфилов (1993), Екатерина Корольова (1993), Анна Овсюкова (1991) - ДМШ № 1, Липецк, Русия - Лауреати на ІІ награда
· Трио "Мадина" - Майя Еремеева, Диляра Гарифуллина, Анастасия Упанова - акордеон, домра, акордеон (1992, 1991, 1992), Алметиевск, Република Татарстан - РФ - Лауреатина І награда
· Дуо баян и акордеон - Иван Занозовский, Евгений Сакмаров (1990, 1990), Алметиевск, Република Татарстан - РФ - Лауреатина І награда
ІІ в. гр. (21- 35 г.)
· Инструментален ансамбъл "Ускана" при Център за култура "Кочо Рацин", Кичево, Македония - Лауреат на ІІ награда
· Квартет "Македоника" при Център за култура "Кочо Рацин", Кичево, Македония - Сашо Митев (1980) -, Владимир Йовески (1986) - гайда, Златко Димитрийоски (1978) - тамбура, Мариан Андоновски (1987) - тъпан - Лауреатина І награда
· Трио китари "Дива" - Юлия Бабкина (1981), Екатерина Смирнова (1990), Оксана Кислова (1989) - Магнитогорск, Русия - Лауреати на І награда
VІ. О Р К Е С Т Р И
Е д н о р о д н и
І в. гр. (до 20 г.)
· Гайдарски оркестър "Диньо Маринов" при НЧ "В. Левски", Варна
Ръководител Димо Желев - Лауреат на І награда
С м е с е н и
Ів. гр. (до20 г.)
· Народен оркестър при НЧ "Васил Левски", Варна, ДиригентДимо Желев - Лауреат на ІІ награда
· Народен оркестър при НУИ "Добри Христов", Варна, Диригент Димо Желев - Лауреат на І награда
ІІ в. гр. (до 35 г.)
· Изворен оркестър "Рудина", Битоля, Македония;
Диригент Никола Трайковски - Лауреат на ІІ награда
VІІ. КОМПОЗИЦИЯ
ІІ в. гр. (24 - 35 г.)
Вели Чаушев (1982), Самоков - Лауреат на ІІ награда и награда на БНР - студиен запис
Ръководител Татяна Рижкова - Лауреат на ІІІ награда
Х. АКОМПАНИМЕНТ
· Анна Фадеева - Липецк, Русия - Лауреат на ІІ награда
· Вели Чаушев (1982),Самоков - Лауреат на І награда
· Олга Василиева (1962), Улан-Уде, Република Бурятия - РФ - Лауреат на І награда
Ф Е С Т И В А Л Н АЧ А С Т
І. АВТЕНТИЧЕН ФОЛКЛОР
П е в ц и(до 35 г.)
· Деян Евгениев, Даяна Петкова (1993), с. Ситово, обл. Силистра - Носители на ДипломІІІ степен
· Ива Димитрова (1995), Варна - Носител на ДипломІІІ степен
· Даяна Митева (1995), Дългопол, обл. Варна - Носител на Диплом ІІ степен
· Аргтон Дервиши, Артан Юсуфи - Център за култура "Кочо Рацин", Кичево, Македония - Носител на Диплом І степен
· Миглена Димитрова (1998), ОУ "Св. Патриарх Евтимий" гр. Белослав - Носител на Диплом І степен
· Жасмина Живкова (1993), Варна - Носител на Диплом І степен
· Жасмин Стоянова (2000), СОУ "Св. Кл. Охридски" - Варна - Носител на Диплом І степен
· Елена Стевковска (1989), Ансамбъл "Танец", Скопие, Македония - Носител на Диплом І степен
Г р у п из аа в т е н т и ч е нф о л к л о р (до 35 г.)
· Женска вокална група за автентичен фолклор с. Ситово, обл. Силистра
Ръководител Донка Янкова - Носител на ДипломІІІ степен
· Детски хор "Пъстра китка" при Тракийско дружество Варна
Ръководител Янка Митева - Носител на Диплом ІІ степен
· Вокална група за автентичен фолклор "Гюрлата" с. Арковна, общ. Дългопол, обл. Варна
Ръководител Донка Илиева - Носител на Диплом ІІ степен
· Фолклорен ансамбъл (квартет) "Родничок" ("Изворче"), Бокситогорск, Русия - Носител на Диплом ІІ степен
· Вокална група за автентичен фолклор при ЦРД- Добрич
Ръководител Веселина Куцарова - Носител на Диплом І степен
· Танцов състав за автентичен фолклор при НЧ "Димитър Полянов" с. Гарван, Община Ситово
Ръководител Росен Атанасов - Носител на Диплом І степен
· Певческа група за изворен фолклор "Калинка Вълчева" при Пенсионерски клуб "Калинка Вълчева"- Добрич, Ръководител Радка Стратиева - Носител на Диплом І степен
· Танцова група за изворен фолклор "Детелина" при Пенсионерски клуб "Брацигово"- Добрич,
Ръководител Слави Божков - Носител на Диплом І степен
· Изворен оркестър "Рудина", Битоля, Македония
Ръководител Никола Трайковски - Носител на Диплом І степен
· Инструментален ансамбъл "Македоника" при Център за култура "Кочо Рацин", Кичево, Македония - Носител на Диплом І степен
· Вокален квартет "Пеперуда", СОУ "Св. Св. Кирил и Методий", Пловдив - Носител на Диплом І степен
ІІ. ОБРАБОТЕН ФОЛКЛОР
Т а н ц о в ик о л е к т и в и
Д е т с к и(до 14 г.)
· Танцов ансамбъл "Ритъм" при НЧ"Св. Св. Кирил и Методий", Силистра,
Ръководител Росен Атанасов - Носител на Диплом ІІ степен
· Детски фолклорен танцов ансамбъл "Добротица" при МД "Захари Стоянов" гр. Добрич
Гл. худ. ръководител Александър Александров - Носител на Диплом ІІ степен
· Фолклорен ансамбъл "Макамлийче" при СОУ "Н. Й. Вапцаров", Силистра
Ръководител Димитър Джамбазов - Носител на Диплом І степен
ІІІ. ФОЛК-ДЖАЗ
· Вокален квартет "Пеперуда" - СОУ "Св. Св. Кирил и Методий", Пловдив - Носител на Диплом І степен