2024-04-20 @ 13:16 EEST
МОНГОЛЕЦ СПРЯ ДРАГО В “ДАН КОЛОВ”
СпортДрагомир Стойчев участва в кат. до 96 кг в 45-ото издание на международния турнир по борба свободен стил "Дан Колов". В първата среща добричлията победи румънеца Михай Строя, но загуби втората битка на тепиха от юношеския шампион на Азия Тумур Емкангалан от Монголия. Общо 19 души участваха в категорията на Драго.

Победител стана Нуржан Катаев (Казахстан), надиграл Араш Мардани (Иран).

За първи път в 45-годишната история на турнира по свободна борба "Дан Колов" никой не взе златния пояс. По регламент, трофеят се дава само на български състезател, който е станал победител в своята категория.

В столичния Дворец на спорта и двамата ни финалисти обаче не успяха да спечелят срещите си и останаха втори. При 84-килограмовите Мирослав Гешев загуби с технически туш - 0:6, 0:7 от Сослан Кстоев. Руснакът бе обявен и за най- добър чуждестранен борец на турнира. При тежките до 120 кг Божидар Бояджиев бе туширан от световния шампион за юноши Билял Махов. Националите ни взеха още 4 бронзови медала - Анатолий Гуйдя (60), Сергей Шишков (66), Николай Паслар (66), Кирил Терзиев (74).