2024-04-26 @ 02:30 EEST
“ТРИКОЛЬОРИТЕ” ГУБЯТ С 9 ГОЛА РАЗЛИКА ОТ РУСИЯ
СпортВторо поражение на световното първенство по хандбал за младежи в Македония инкасираха националите на България.

Този път възпитаниците на Георги Андреев отстъпиха с 32:23 от Русия, след като на почивката губеха със 17:13. Резултатът в мача бе открит от добричлията Венцислав Петров, който се отчете само с един гол. Веднага след неговото попадение руснаците взеха инициативата не само в играта, но и в резултата. Четири пъти мрежата на противника опъна другият добруджанец – Александър Димитров, който вече има 6 гола на Мондиала. Руснаците изковаха победата от 38 до 48 минута, когато реализираха седем поредни попадения и не допуснаха нито една във вратата си. Разликата набъбна до 25:14 и отказа българите да гонят реми или да обръщат резултата. В другата среща от групата Тунис загуби с 27:29 от Хърватска. На полувремето резултатът бе 15:15. Вчера Словения ще играе с Русия, а днес има два мача. От 17 часа България излиза срещу Тунис, а Хърватска ще спори със Словения.

Треньорът на българите Георги Андреев заяви след мача: “Започнахме мача малко нервно, респектирани от противника.
Това е причината да допуснем много грешки, а от там и да
загубим мача. Смятам, че отборите, които в момента играят мачовете си от първенството в Скопие, са малко по-силни от останалата група