2024-04-25 @ 15:55 EEST
"Калиакра" победи "Миньор" (Раднево) с 2:0
СпортОтборът на "Калиакра" победи с 2:0 "Миньор" (Раднево) в среща от седмия кръг на Източната "Б" група и излезе на трето място във временното класиране. Победата обаче не дойде никак лесно.

През първото полувреме домакините бяха по-активният отбор на терена, но не можаха да се възползват от създадените голови ситуации пред вратата на съперника. След почивката главният мениджър на каварненци Виелислав Вуцов направи няколко промени в състава и те дадоха резултат. В героя на мача се превърна Джунейр Яшар, който вкара два красиви гола и донесе полбедата на своя отбор. В 60-та минута той прати топката в мрежата на гостите след перфектно изпълнение на пряк свободен удар, отсъден за нарушение в дъгата пред наказателното поле на гостите. В 88-та минута при бърза контраатака на "Каликра" Георги Станчев изведе Яшар на чиста позиция и техничарят вкара отново за 2:0.