2024-04-25 @ 03:06 EEST
ПРИЗОВИ МЕСТА ЗА ДОБРИЧКИТЕ ЩАНГИСТИ
СпортОтборът по вдигане на тежести “Добрич” с треньор Жанета Георгиева спечели шампионската титла на България при децата.

На първенството в Асеновград щангистите събраха 1005 точки и за трети път през последните четири години триумфираха. Втори с 935 точки в надпреварата останаха състезателите на “Добруджа” с треньори Стефан Цончев и Тодор Кирчев. Трети и четвърти в първенството, съответно с 932 и 931 точки, завършиха представителите на “Марица” /Пловдив/ и “Кнежа”. Вчера на подиума се качиха и кадетите до 17 години. Съставът на “Добруджа” се представя с пълен тим от осем тежкоатлети. Във временното класиране нашите съграждани са трети, като програмата минимум е да се задържат сред призьорите. До приключване на редакционното ни време Юндер Бейтула триумфира в кат. до 56 кг. На първо място, но в кат. до 69 кг, приключи Димитър Петров. Трети тук остана Пламен Атанасов. Георги Иванов приключи осми в кат. до 62,5 кг. НДТ