2024-04-18 @ 19:08 EEST
„ДОБРОТИЦА-МЕТАЛАГРО” С ПОБЕДА В МЕСТНОТО „ДЕРБИ”

Срещата между двата волейболни отбора от Добрич -  на „Добротица-Металагро” и „Екип”, предвещаваше бърза и чиста победа за първите, предвид класата на двата състава. Но очакванията са едно, а реалността – съвсем друго.

След като спечелиха безпроблемно първите два гейма с 25:19 и 25:10, състезателите на  „Добротица-Металагро” решиха, че в третата част техните съперници сами ще се бият, което им изигра лоша шега. „Екип”-ите се държаха напълно равностойно на терена и успяха да запишат първия си гейм в шампионата с 25:27.

В четвъртия гейм волейболистите на „Добротица-Металагро” бяха все още отпуснати само до второто техническо прекъсване, дошло при 16:13 в тяхна полза. След това те бързо стигнаха до победата в частта с 25:20 и в мача с 3:1 гейма. Но „пускането” на геймове срещу по-непретенциозни отбори може да им струва скъпо при разпределянето на призовите места в крайното класиране, към които добричлии определено имат стремеж в този шампионат.

В следващия кръг волейболистите на „Добротица-Металагро” ще срещнат младия, но определено качествен състав на „Родина” от град Суворово. Малък проблем за треньорското ръководство са контузиите на капитана на отбора Иван Димитров и на центъра Симеон Симеонов, но всички се надяват до следващата седмица те да бъдат на линия. През седмицата добричкият отбор ще проведе две тренировки – в сряда и събота, с цел по-добро обиграване на резервните състезатели, на които евентуално ще се наложи да изиграят мача с „Родина”.

Резултати  от  ІV кръг    3.11.2007  година

В град Варна: „Форос 2000” Варна – „Черно море” Варна 0:3  ; „Бургас” – „Тича” Долни чифлик 3:0 ; „Нови пазар” – „Айтос” 3:0 ; „Хепи” Варна – „Никола Козлево” 3:0.

В град Ген.Тошево: „Спортист 99” /Ген.Тошево/ – „Калиакра” /Каварна/ 3:1 ; „Добротица-Металагро” /Добрич/ – „Екип” /Добрич/ 3:1 ; „Енерджи” /Варна/ – „Елит” /Силистра/ 2:3 гейма.

15.  ТИЧА  4       0       4        0         0:12

(За победа с 3:0 и 3:1 се присъждат 3 т. за победителя и 0 т. за победения; За победа с 3:2 се присъждат 2 т. за победителя и 1 т. за победения; За служебна загуба не се присъждат точки, а се отнемат и 2 т. от актива)

Предстоящи срещи  от  V кръг    11.11.2007  година

В град Нови пазар: 9:00 ч. – „Никола Козлево – „Нови пазар”; 10:30 ч. – „Добротица-Металагро” – „Родина”; 12:00 ч. – „Енерджи” – „Спортист 99” ; 13:30 ч. – „Хепи” – „Елит”

В град Бургас: 9:30 ч. – „Бургас” – „Форос 2000” ; 11:00 ч. – „Черно море” – „Калиакра” ; 12:30 ч. – „Айтос” – „Тича”

Почива отборът на „Екип”.

„ДОБРОТИЦА-МЕТАЛАГРО” С ПОБЕДА В МЕСТНОТО „ДЕРБИ” | 0 брой коментари | Регистрация