2024-04-25 @ 13:59 EEST
КАЛИАКРА РАЗГРОМИ “СВЕТКАВИЦА” ТЪРГОВИЩЕ
Спорт  Иван Петков направи хетрик в най-резултатния мач на футболистите от Каварна от началото на първенството

Калиакра разгроми 5:0 Светкавица (Търговище) в ХІІ кръг на Източна “Б” група на стадиона си в Каварна. Това е най-резултатният мач на каварненските футболисти от началото на първенството, три от головете са дело на централния нападател Иван Петков.

Головата серия откри Иван Петков в 13-ата мин.Преди него Джунейт Яшар шутира силно към целта,  вратарят парира удара му, тогава деветката на домакините вкара за 1:0. В оставащите до почивката минути превъзходството на каварненци бе пълно, но не бе материализирано с голови попадения.

През втората част възпитаниците на Велислав Вуцов заиграха по-точно в завършващата фаза на атаката. Караджов вкара за 2:0 след комбинация между Борислав Георгиев и Иван Петков в 52-та минута. Девет минути по-късно Иван Петков отбеляза втори гол и направи резултата класически – 3:0.

При този резултат Светкавица не се отказа от борбата и продължи да търси пролука сред защитата на каварненския тим. Едва когато Антон Димитров в 71-ата и Иван Петков в 77-ата минути направиха разгрома им пълен, гостите излязоха от играта.

Този мач ще се запомни и с гола, който получи резервния вратар от Търговище минута след като замени титуляра Дилян Димов. Преди началото на срещата деца от Каварна издигнаха на стадиона плакат “Българският футбол – срещу расизма”, а организаторите на двубоя за пръв път използваха електрическа количка с носилка, подарена от АКБ “Форес”.

“Отново дойде момента да идвам на мач спокоен и с истинско желание за реализация на нещо смислено и добро”, каза след успеха на Калиакра главният мениджър Велислав Вуцов. Според него в кариерата му това се е случвало 1-2 пъти, като треньор на Черно море (Варна), и през едната година от пребиваването си в Плевен.

По думите му резултатът е плод на игровото превъзходство на каварненските футболисти през целия мач. Те са превъзхождали противниците си и през последните няколко кръга, но до изразителен резултат не се е стигало само  заради многобройните им пропуски.

КАЛИАКРА: Григоров, Д. Димитров, Вачев, Райчев, Юлиян Петков (50-Ан. Димитров), Бояджиев, Кателиев (73-Кискинов), Б. Георгиев (83-Станчев), Яшар, Иван Петков, Караджов.

СВЕТКАВИЦА: Димов (76-Йорданов), Стоянову Василев, Дамянов, Комитов, Петров (26-Бакалов), Величков, Танев, Генов, Венков, Кичуков (46-Кънев).

Голмайстори: 1:0 – Иван Петков (13), 2:0 Иван Караджов (52), 3:0 Иван Петков (61), 4:0 Антон Димитров (71), 5:0 Иван Петков (77).

Главен съдия Владимир Овчаров, помощници – ИлкоТопалов, Петър Тарълов.

Жълти картони: Иван Петков, Георги Станче (Калиакра), Даниел Генов, Тихомир Кънев (Светкавица).