2024-03-29 @ 15:12 EET
ДРАМАТИЧНА ПОБЕДА ОСТАВИ “КАЛИАКРА 2007” ЕДНОЛИЧЕН ЛИДЕР

“Славия” – “Калиакра 2007” 2:3 гейма

Драматична победа във втория кръг на втората седмица на Националната волейболна лига постигна новака в елита “Калиакра 2007”. Насред София каварненци “излъгаха” с 3:2 гейма “Славия”. Гостите проспаха първия гейм, който загубиха с 25:16. Във втората част възпитаниците на Румен Георгиев първи достигнаха до 25-ата точка, с което изравниха геймовете. Следващата част домакините спечелиха по изключително щастлив начин, след като до самия край губеха с близо 3-4 точки. В четвъртия гейм тимът от черноморския град поведе с 24:21 точки. Точно тогава се усети отпускане в играта на българското “Каляри”, след като в отбора всички си помислиха, че са спечелили. “Белите” се възползваха от това и доведоха резултата до 24:24 точки. Настъпи истинска драма. Двата отбора играха точка за точка, за да се стигне до 31:29 в полза на “Калиакра 2007”. В петия, решителен гейм момчетата на Румен Георгиев бяха пълни господари на терена. При първото техническо прекъсване водеха с 8:2 точки, а накрая затвориха гейма при 15:8. С победата си с 3:2 в столицата каварненци са вече еднолични водачи във втората седмица на елита.

7. “Добруджа”        0        1        0-3     0

ДРАМАТИЧНА ПОБЕДА ОСТАВИ “КАЛИАКРА 2007” ЕДНОЛИЧЕН ЛИДЕР | 0 брой коментари | Регистрация