2024-03-29 @ 03:36 EET
ИНФАРКТНА ЗАГУБА СЛЕД ПРЕДНИНА ОТ СЕДЕМ ГОЛА

В динамичен мач с инфарктен край хандбалистите на Добруджа – Сплендид” загубиха дербито с “Шумен” с 38:40 гола. Двубоят бе от деветия кръг на първата шестица на “А” група.

На почивката домакините имаха аванс от два гола – 19:17. В началото на второто полувреме техният актив стигна до седем попадения – 26:19. Гостите от Шумен, които са втори в таблицата, започнаха постепенно да стопяват разликата, след като домакините имаха на няколко пъти малшанс при завършващия удар. Последно добричлии водеха три минути преди края на мача – 37:36, след което шуменци взеха инициативата, за да стигнат до 38:40 в тяхна полза.

Най-резултатен за Добруджа-Сплендид” отново бе Росен Колев с 14 гола, а 10 попадения реализира Илиян Илиев. За гостите се отличи бившият състезател на добричкия тим Диян Динков, който се разписа 14 пъти.

Добруджа игра в състав: Ренал Шукри, Илиян Илиев, Димитър Йосифов, Красимир Коев, Венцислав Петров, Росен Колев (Павел Черкезов, Марчо Янчев, Йордан Димитров, Байрам Нишат).

В този кръг “Локомотив МБ победи “Осъм с 42:21 (21:7), а НСА надделя над “Хугадорс” с 34:31(14:17). Начело с 18 точки са варненските “железничари” пред “Шумен” - 14, “Добруджа-Сплендид”  - 7, НСА и “Осъм” - по 6, и Хугадорс - с минус 1 точка. На 2 март добричлии посрещат “Осъм”. НДТ