2024-03-29 @ 06:05 EET
ЗЛАТО ЗА ДЕНИСЛАВ В НАЦИОНАЛНА КУПА “КОМПАС”

С едно първо, едно второ и пет пети места се завърнаха състезателите от клуб “Самурай” от Национална купа “Компас” в Монтана.

Това бе първата спортна проява при новото възрастово разпределение, което въведе Българската федерация по карате. Надпреварата бе за юноши от 14 до 16 години и младежи от 16 до 18 години.

Възпитаникът на сенсей Димитър Христов - Денислав Петров се окичи със златния медал при младежите, след като оглави класирането в кат. до 61 кг в дисциплината “кумите”.

Останалите отличия бяха спечелени при юношите и девойките старша възраст. Васил Василев зае втора позиция на “кумите” в кат. до 52 кг и трето място на “ката”. С два бронзови медала се завърна Иван Иванов, който участва в кат. + 63 кг. Глория Лалова и Стоян Стоянов също стигнаха до бронзовите отличия в дисциплината “кумите”. Лалова направи това в кат +54 кг, а Стоянов в кат. до 57 кг.

В състезанието участваха 170 каратеки. Включиха се и два румънски клуба, тренирани от японец.

Следващото състезание, в което ще се включи добричкия клуб ще бъде на 10 май. Тогава в Габрово ще се проведе държавното първенство за деца.