2024-04-25 @ 15:00 EEST
"ЖЪЛТО-ЗЕЛЕНИТЕ" ЗАВЪРШИХА С ПОБЕДА СЕЗОНА ВЪВ "В" ГРУПА
СпортВ последната си среща от първенството на Североизточната "В" група отборът на "Добруджа" победи "Доростол" (Силистра) с 4:1 и мина границата от 100 гола за един сезон. Така "жълто-зелените" завършиха шампионата с голова разлика 101:17.

Избраниците на Радостин Димов откриха головата си сметка още в 16-та мин., когато Ивайло Георгиев опъна мрежата след топовен изстрел от 20 метра. Четири минути преди края на първото полувреме Дидо Господинов удвои преднината на домакините, след като с техничен удар  прехвърли излезлият неразчетено вратар на гостите. Стотния гол за добруджанци в първенството отбеляза вратарят Николай Радомиров от дузпа в 52-та минута. След 4 минути силистренци стигнаха до почетно попадение, отбелязано също от наказателен удар. В 65-та мин. отборът на "Добруджа" остана с човек по-малко на терена, тъй като Иво Георгиев получи червен картон за нарушение в центъра на терена и преждевременно се прибра в съблекалнята. В следващите минути гостите натиснаха и на няколко пъти бяха близо до второ попадение, но пропиляха създадените положения. Крайния резултат оформи влезлият като резерва Христо Галинов. Младият нападател се разписа в последната минута на двубоя след самостоятелен пробив.

След последния съдийски сигнал футболистите на "Добруджа" получиха купа от БФС за спечеленото първо място от председателя на Зоналния съвет на БФС Благой Калфов. В знак на протест срещу неяснотите около съдбата на футболния клуб футболистите играха с червени ленти на ръкавите. Очаква се те да излязат със специална декларация към съдружниците в ПФК "Добруджа" АД, в която ще настояват да се направи всички необходимо, за да може добричкият тим да играе наесен в Източната "Б" група.

Съставът на "Добруджа": Радомиров, В. Илиев (59–Н. Тодоров), Ат. Тодоров (Хр. Галинов–80), Граматиков, И. Георгиев, Нурген Али, Яв. Колев, Иванов, Н. Илиев, Господинов, Кирил Божанов.

"ЖЪЛТО-ЗЕЛЕНИТЕ" ЗАВЪРШИХА С ПОБЕДА СЕЗОНА ВЪВ "В" ГРУПА | 0 брой коментари | Регистрация