2024-03-29 @ 13:16 EET
ОГНЕБОРЦИ ОТ ВАРНА - ПЪРВИ В РЕПУБЛИКАНСКОТО СЪСТЕЗАНИЕ
Ред и сигурностОтрядът на СОУ "Гео Милев" от Варна стана първенец на провелите се в Албена на IX Републикански състезания на младежките противопожарни отряди "Млад огнеборец".

Варненските деца грабнаха купата с 1041,41 точки в комплексното класиране. Младите огнеборци от СОУ "Отец Паисий"-Враца, постигнаха общ резултат от 1039,02 точки и заслужено спечелиха сребърните медали. Трето място с общ резултат от 1029,72 точки зае отрядът от ОУ "Никола Вапцаров"-Попово. Наградите на победителите в надпреварата бяха връчени от комисар Димчо Симеонов- директор на областна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението в Добрич.
Отрядите "Млад огнеборец" мериха сили в две дисциплини - "Бойно разгръщане на състезателна пътека" и "400м щафетно бягане с препятствия". През двата състезателни дни учениците показаха завиден спортен дух и много добри технически умения. Надпреварата бе между достойни противници, които демонстрираха сили, знание и възможности за справяне с препятствията. По време на церемонията по закриването младите огнеборци бяха зарадвани с новината, че догодина на квотен принцип ще бъдат създадени два отбора, които ще представят страната ни на XVII-те международни младежки състезания по пожароприложен спорт в Острава, Чехия. Капитаните на три от отборите-първенци ще се включат в международния симпозиум на CTIF, който също ще се проведе в чешкия град Острава. НДТ

ОГНЕБОРЦИ ОТ ВАРНА - ПЪРВИ В РЕПУБЛИКАНСКОТО СЪСТЕЗАНИЕ | 0 брой коментари | Регистрация