2020-09-27 @ 07:06 EEST
СпортГорско кръщелно свидетелство получили най-малките състезатели

Състезатели от клуба по спортно ориентиране „Добротица” взеха участие в турнирите за купа „Капитан Петко войвода” и „Варненско лято”, организирани от СКО „Темпо”, член на ТД „Родни балкани” - Варна. Председателят на добричкия тим Красимир Ненов сподели, че хубавото лятно време,  възможността на състезателите да участват в три старта и да направят почивка на море са привлекли над 300 спортисти. Включил се и легендата на българското ориентиране Стефан Чолаков, който сега живее в Швеция. Много семейства довели малките си деца, които с гордост носели компаси като медали. Те също участвали, но бягали по маршрути, очертани с лентички. За награда всички деца под 10 години получили горско кръщелно свидетелство.

В състезанието за купа „Капитан Петко войвода” добричкият отбор участвал с осем спортисти. Маршрутите били изцяло на дюните край морето. Липсата на опорни ориентири и трудното бягане по пясъка затруднили много състезатели. Контролните точки се виждали едва, когато участниците се приближавали до тях. От добричлиите най-добре се представил Стоян Росенов, ученик в СОУ „П. Р. Славейков”, който завоювал второ място в групата на момчетата до 12 години. Другите ни състезатели останали извън тройката.

За участие в двудневните състезания за купа „Варненско лято” допълнително дошли още седем добрички състезатели. Маршрутите и двата дни били в гората, северно от с. Шкорпиловци. Те предлагали класическо ориентиране в хубава широколистна гора, осеяна с много пътеки, дупки, канавки и дерета. За бързото преминаване по маршрутите се изисквала добра техника за работа с компас и четене на карта, разказа Красимир Ненов. От младите добрички състезатели най-добре се справил Димитър Грозев, ученик в ЕГ „Гео Милев”. Първия ден той се класирал на трето място. На следващия ден чествал 17-ия си рожден ден и по този начин сам си направил най-хубавия подарък, като спечелил първо място, надбягвайки с три минути своите конкуренти. В крайното класиране за двата дни Димитър останал на трета позиция и бил награден с бронзов медал в групата на юношите М 18. Калинка Ненова първия ден се класирала на шеста в група Ж 45, но само със секунди след 3, 4 и 5-ата. Втория ден направила отлично бягане с второ време и успяла да се пребори за третото място в общото класиране, което й донесло бронзов медал. Похвално било участието на Марина Радославова от ХГ „Св. Св. Кирил и Методий” и Яна Маджарова от СОУ „П. Р. Славейков”, които в крайното класиране останали на 4-то и 5-о място в група Ж 12. НДТ

ДИМИТЪР ГРОЗЕВ СИ НАПРАВИ ПОДАРЪК НА РОЖДЕННИЯ ДЕН, НАДБЯГА ВСИЧКИ И СТАНА ПЪРВИ | 0 брой коментари | Регистрация