2024-04-19 @ 17:18 EEST
МЕДАЛИТЕ ОСТАНАХА У ДОМА
СпортОтборите на “Добруджа” и “Добрич” спечелиха общо 11 медала на проведените в Добрич държавни лично-отборни първенства по бокс за младежи и жени.

Най-добре се представиха дамите, като и двата клуба се отчетоха с пълен комплект с отличия. За “Добруджа” злато взе Светлана Каменова в кат. до 57 кг, сребро – Гергана Георгиева в кат. до 54 кг, бронз – Юлия Владимирова в кат. до 60 кг. Пламена Пантелеева от “Добрич” стигна до първото място в кат. до 52 кг. Нейната съотборничка Жана Иванова дебютира в състезание от подобен ранг със сребро в кат. до 63 кг., а Станка Радева се класира трета при 50-килограмовите.

Добричлийката Стойка Петрова, която се състезава за НСА, стигна до златния медал в кат. до 50 кг.

При младежите само 5 секунди бяха необходими на Галин Владимиров от “Добруджа”, за да свали съперника си на земята във финалната среща в кат. до 81 кг. Диян Енчев спечели сребро при най-тежките в кат. +91 кг.

Възпитаниците на Стефан Петков от клуб “Добрич” се окичиха с три бронзови отличия. Те станаха притежание на Сали Салиев, Яшар Йълдъзариф и Ивайло Атанасов.