2024-04-25 @ 15:11 EEST
"ОРЛОВЕЦ" ПРЕГАЗИ И "АКСАКОВО
СпортОтборът на новия общински клуб "Орловец" (Добрич) победи с 3:1 "Аксаково" в контролна среща, проведена на стадион "Дружба". Това бе втора победа за избраниците на старши треньора Диян Божилов в мачовете от предсезонната подготовка. Три дни по-рано те се наложиха със същия резултат и над "Суворово".

В първите минути на срещата играта бе равностойна и нападателите на двата отбора рядко излизаха на стрелкови позиции. Домакините бяха близо до откриване на резултата в 25-ата минута, когато след центриране на Атанас Георгиев  отдясно Веселин Живков с глава пропусна да отбележи. Пет  минути по-късно Живков бе изведен на удобна позиция, но стреля над вратата. В 32-ата минута гостите откриха резултата с далечен шут на Каменов. Добруджанци се хвърлиха да атакуват и до края на първата част създадоха няколко голови ситуации. Най-чистото положение бе в 37-та мин., когато Христо Галинов засече центриране на Ат. Георгиев, но след удара му топката срещна гредата. При 1:0 за "Аксаково" завърши първото полувреме.

След почивката домакините бяха безспорно по-добрият отбор на терена и след като вкараха три гола, заслужено стигнаха до победа. Три минути след подновяването на играта  Наско Георгиев бе съборен в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Веселин Живков бе точен от бялата точка и възстанови равенството. Отново Живков прояви реализаторските си умения в 75-та минута. Той засече с глава  центриране на Ат. Георгиев и прати за втори път коженото кълбо в мрежата на съперника. Крайния резултат оформи влезлият като резерва Метин Исмет.

"Орловец" започна в състав: Красимиров, Ат. Димов, Р. Славов, Недялков, Узунов, Ат. Тодоров, Ат. Георгиев, М. Василев, Данков, Живков, Галинов