2024-04-20 @ 00:09 EEST
ПИРОНКОВА СТАРТИРА С ПОБЕДА В ПЕКИН
Спорт Цветана Пиронкова победи с 2:0 сета (6:3, 6:4) Марта Домаховска от Полша в дебютния си мач на Олимпийските игри в Пекин. Този двубой трябваше да започне в 5:30 часа българско време, но поради проливния дъжд, който се изля над тенис кортовете в Пекин, началото бе отлагано на няколко пъти.

Пловдивчанката започна добре при дебюта си на Олимпийски игри. Тя бързо поведе с 3:0 гейма, след което двете с Домаховска си размениха по един пробив, но Пиронкова затвори сета с 6:3 за 39 минути игра. Във втората част българката отново доминираше. Тя поведе с 5:1 гейма, но след това допусна да загуби три гейма поред. Все пак успя да затвори мача с 6:4 и така да запише четвърта поредна победа над полякинята Домаховска. Във втория кръг  българската тенисистка ще се изправи срещу победителката от мача между номер 16 в схемата Доминика Цибулкова от Словакия и Полин Парментие (Франция).