2024-04-25 @ 01:03 EEST
"КАЛИАКРА" ЗАГУБИ В НЕСЕБЪР
СпортВ среща от втория кръг на Източната "Б" група футболистите на "Калиакра" загубиха с 0:1 гостуването си на "Несебър". Така се запази традицията каварненският тим да играе трудно срещу съперника си от южното черноморие.

Всъщност, откакто се завърна в професионалния футбол, отборът на "Калиакра" все още няма победа над "Несебър". В 12-ата минута ветеранът Митко Трендафилов със самостоятелен пробив премина през няколко защитници и бе задържан с ръце от вратаря Генко Славов. Реферът Димитър Андреев бе категоричен - дузпа за "Несебър", която Станимир Митев превърна в гол. След това каварненци създадоха доста голови ситуации, но отново не успяха да реализират чистите си положения. През първото полувреме най-близо до гола бяха Диян Кателиев и Иван Петков, а след почивката Владимир Пекин улучи гредата.

Състави: "Несебър": Григоров, Костов, Вачев, Илчев, Венков, Добрев (55-Николов), Пчеларов (65-Андреев), Ангелов, Тодоров, Трендафилов (71-Желев), Митев

"Калиакра" - Г. Славов, Ст. Славов, Ж. Йорданов, Антон Димитров (90-Антонов), Дет. Димитров, А. Стойков, Вл. Пекин, К. Ганчев, Седула, (76-Д. Стоилов), Д. Кателиев (46-Г. Станчев), Ив. Петков.

Голмайстор: 1:0 Митев (12-дузпа)

Жълти картони: Тодоров, Костов ("Несебър"), Генко Славов ("Калиакра")

Главен съдия: Димитър Андреев