2024-04-24 @ 19:47 EEST
Футбол: Черна гора и България завършиха 2:2 в световна квалификация
СпортПодгорица. Черна гора и България завършиха наравно 2:2 в световна квалификация от Група 8. Головете за нашите вкараха Стилиян Петров и Благой Георгиев, а за домакините се разписаха Мирко Вучинич и Стеван Йоветич. България завърши мача в числено намален състав, след като Станислав Ангелов получи червен картон в края на срещата.

Двубоят започна равностойно, като през първите 10 минути нямаше сериозни голови положения. В 11-ата минута Стилиян Петров получи страхотен извеждащ пас от Велизар Димитров и останал сам срещу противниковия вратар откри резултата в мача – 0:1. Малко по-късно капитанът на националния ни отбор Димитър Бербатов бе изведен сам срещу черногорския вратар, но стреля в тялото на играча. До края на полувремето домакините от Черна гора наложиха лек териториален натиск, но така и не успяха да стигнат до чисто голово положение. В 40-ата минута Мирко Вучинич удари напречната греда на българската врата, след като стреля директно от корнер.
В последните секунди на частта Ивелин Попов получи контузия и бе заменен от Чавдар Янков.
Второто полувреме също започна равностойно, а нашите можеха да решат мача в 59-ата минута, когато Велизар Димитров остана сам срещу противниковия вратар. Подобно на Бербатов обаче и Димитров стреля в тялото на играча. Само 3 минути по-късно Вучинич изравни, след като изпълни страхотно свободен удар. Домакините вземаха инициативата и стигнаха до втори гол в 82-ата минута. Стеван Йоветоч се разписа от дузпа, а Станислав Ангелов получи втори жълт картон и напусна терена.
В продължението на мача Благой Георгиев вкара от свободен удар и оформи крайното 2:2.

Футбол: Черна гора и България завършиха 2:2 в световна квалификация | 0 брой коментари | Регистрация