2024-04-25 @ 04:11 EEST
Футбол: Световни квалификации, зона Южна Америка (ОБЗОР)
Спорт Световни квалификации, зона Южна Америка .

Колумбия – Уругвай 0:1
Уругвай победи като гост Колумбия с 1:0 в световна квалификация от зона Южна Америка. Така „небесносините” излязоха на трето място в класирането, изпреварвайки именно днешния си конкурент. Единственото попадение за гостите падна в 14-ата минута и бе дело на Егурен.

Еквадор – Боливия 3:1
Еквадор победи Биливия с 3:1 като домакин в световна квалификация от зона Южна Америка. Гомес от състава на гостите бе изгонен още в 18-ата минута на срещата. Еквадор откри чрез Кайседо в 21-ата, но Ботеро изравни 5 минути преди почивката. В 51-ата Мендес изведе домакините отново напред, а в 73-ата Бенитес оформи крайното 3:1.

Аржентина – Парагвай 1:1
Отборите на Аржентина и Парагвай направиха 1:1 в среща от световните квалификации в зона Южна Америка. Двата тима са лидери в класирането след изиграването на седем срещи, като Парагвай има аванс от две точки. Аржентина не успя да се възползва от домакинството си и на стадиона в Буенос Айрес стигна до 1:1. Габриел Хайнце си вкара автогол в 12-ата минута и даде аванс на Парагвай. След половин час игра Карлос Тевес пък бе изгонен и усложни задачата на домакините, оставяйки ги с човек по-малко на терена. Серхио Агуеро все пак изравни в 60-ата минута и оформи крайното 1:1.

Перу - Венецуела 1:0
Перу победи Венецуела с 1:0 в световна квалификация от зона Южна Америка. Единственото попадение падна в 39-ата минута и бе дело на Алва. Благодарение на трите точки, домакините събраха 6 точки и успяха да се отлепят от дъното на класирането, където вече е Боливия. Венецуела е на 8-о място, точно пред днешния си опонент, със 7 точки.