2024-03-28 @ 23:35 EET
“СПОРТНА ЕСЕН” В ПАРКА
Спорт51 състезатели от 10 училища на Добрич взеха участие в състезанието по ориентиране „Спортна есен”.

То бе посветено на юбилея „50 години ориентиране в Добрич”. Стартът и финалът бяха построени до езерото, защото то също чества своя 50-годишен юбилей, обявиха за НДТ организаторите от клуб “Добротица”. Проявата се реализира и с подкрепата на туристическо дружество “Батовска долина” и община Добрич. Най-масово участие имаха ученици от СОУ „П.Р.Славейков”, ОУ „Хр. Смирненски”, ОУ “Ст. Караджа” и ФСГ „Васил Левски. За пръв път в състезанията по ориентиране взеха участие и деца от помощното училище „Петър Берон”. От всичките 13  контролни точки в градския парк около езерото имаше поставени 7 КТ и всички маршрути бяха направени така, че състезателите да обиколят езерото. За пръв път имаше много зрители, които с интерес наблюдаваха надпреварата. Победители в отделните възрастови групи станаха: Марина Радославова, Павел Петков, Вирджиния Светославова, Стоян Росенов, Ивелина Димитрова, Иван Гогев, Веселина Илиева, Димитър Грозев и Иван Тодоров. Всички състезатели, класирали се до трето място, бяха наградени с грамоти и предметни награди.