2024-03-29 @ 05:34 EET
Футбол: След днешните мачове от "А" група (ОБЗОР)
СпортСофия. ЦСКА ще остане лидер в „А” група и след IX кръг на родния футболен шампионат. „Червените” постигнаха седмата си победа, след като се наложиха над Ботев (Пд) с 2:0 на стадион „Христо Ботев”. Пловдивчани пък понесоха първата си загуба с новия собственик, чието име все още не е известно, и общо пета от началото на сезона.

Ботев остана под чертата, на 6 точки от тима на Спартак (Вн), претърпял загуба от Вихрен с 0:2 в Сандански. Локомотив (Сф) успя да сломи и Литекс на своя стадион. Възпитаниците на Драгомир Окука победиха с 1:0 след спорна дузпа. Миньор (Пк) стигна до равенство 2:2 с Локомотив (Пд) в Кюстендил, като изоставаше с 0:2. Черно море победи Локомотив (Мз) с 2:0. Утре е мачът Черноморец Бургас – Сливен, а във вторник играят Пирин Благоевград и Славия.

ЛОКО (СФ) 1:0 ЛИТЕКС
Локомотив (Сф) победи Литекс с 1:0 в среща от 9-ия кръг на „А” футболната ни група, предаде репортер на Агенция „Фокус”. Това е петата победа за столичния тим от началото на сезона, докато Литекс губи за втори път. Единственото попадение в мача отбеляза Христо Златински от дузпа в началото на второто полувреме. Срещата се игра на стадион „Локомотив” пред около 1000 зрители в столичния квартал „Свобода”. Попадението за домакините бе отбелязано в 51-ата минута, когато гръцкият рефер Михалис Германакос, който бе назначен да ръководи двубоя, отсъди дузпа за нарушение в наказателното поле на Литекс срещу Виктор Шпишич. Христо Златински отбеляза, но реферът пожела дузпата да се пребие. При второто изпълнение Златински прати кълбото в другия ъгъл, но отново в мрежата.
Жълти картони в мача получиха Дзаферович, Св. Дяков, Бандаловски (Локомотив), Венков, Том (Литекс).
Така Локо (Сф) събра 16 точки в актива си, докато Литекс е с една по-малко. В следващия кръг столичани са са гости на своите съименници от Мездра, а ловешкия тим гостува на Локо (Пд).
Съставите:
Локомотив (Сф): 1. Бонджулич, 3. Дзаферович, 6. Златински, 7. Богданович, 8. Шпишич, 10. Св.Дяков, 11. Добрев (к), 15. Митев, 22. Бандаловски, 23. Иво Иванов, 24. Пасков;
Резерви: 88. Галев, 12. Савич, 16. Коилов, 19. Джилас, 20. Лопеш, 28. Балдовалиев, 30. Атанасов;
Литекс: 1. Голубович, 3. Камбон, 5. Венков, 22. Николов, 16. Манолев, 33. Берберович, 6. Бертен, 10. Сандриньо, 8. Том, 32. Попов (к), 19. Нифлор;
Резерви: 12. Тодоров, 9. Ду Бала, 11. Е.Ангелов, 18. Бибишков, 23. Занев, 26. Дуду.

ЧЕРНО МОРЕ 2:0 ЛОКО (МЗ)
Черно море изпревари Локомотив (Мездра) в първенството на „А” футболната ни група. Варненци спечелиха двубоя между двата отбора с 2:0 като домакини и по този начин събраха 13 точки в актива си, с 2 пред мездренския Локомотив, предаде радио „Фокус” - Варна.
Мачът се игра на стадион „Тича”. В 8-ата минута Марков от състава на гостите игра с ръка в наказателното си поле и главният рефер Стефан Спасов отсъди дузпа, която обаче бе пропусната от Александър Александров. Черно море поведе в резултата малко преди почивката. В 42-ата минута Юруков изпълни отлично пряк свободен удар и прати топката в мрежата на Станев. При 1:0 дойде почивката.
16 минути след началото на второто полувреме Страти Стратев от състава на гостите получи директен червен картон за удар без топка срещу Юруков. В 63-ата минута авансът на Черно море бе удвоен. Отново Юруков бе автор на гола, който се възползва от центриране на Лазаров и грешка на Панов в отбраната на Локо (Мз). Жълти картони в мача получиха Домакинов, Петков (Черно море), Марков, Панов (Локо Мездра).
Така Черно море спечели домакинството си с 2:0 и вече заема 7-ото място в класирането. Локо (Мз) е на 10-о.
Съставите:
Черно море: 1. Илчев, 5. Домакинов, 20. Лазаров, 9. Фернандес, 22. Петков, 8. Рикардо, 77. Юруков, 10. Александър Александров, 21. Г. Илиев, 3. Периш, 6. Дяков;
Резерви: 36. Хмарук, 24. Бачев, 18. Ксотадинов, 23. Г. Георгиев, 27. Димов, 13. Колев, 7. Стоянов;
Локо (Мз): 33. Станев, 8. Марков, 2. Макенджиев, 4. Христозов, 20. Панов, 7. И. Илиев, 14. Ст. Илиев, 23. Петаков, 15. Симонович, 10. Руи Мигел, 3. Давид Силва;
Резерви: 12. Г. Георгиев, 25. Филипов, 17. Валериев, 28. Каранейчев, 77. Лоренсо, 18. Николов, 26. Симов.

БОТЕВ (ПД) 0:2 ЦСКА
ЦСКА победи Ботев с 2:0 в среща от 9-ия кръг на футболната "А" група. Головете за шампионите отбелязаха Викторс Мороз в 42-ата минута и Владислав Златинов в 71-ата. Двубоят се игра на стадион "Христо Ботев" в Пловдив пред около 10 000 зрители, предаде репортер на Агенция "Фокус". Срещата бе ръководена от Радослав Станев, а на трибуните на стадиона присъства националният селекционер на България Пламен Марков.
Мачът започна по-добре за гостите от София, като футболистите на ЦСКА владееха повече топката и успяваха добре да комбинират по между си. След 10-ата минута на мача играчите на Ботев направива няколко добри атаки. Две добри възможности за гол имаше Саидходжа, а за ЦСКА Лазаров не успя да намери рамките на вратата след пряк свободен удар. Принудителна смяна извърши треньорът на Ботев Костадин Ангелов като в игра се появи Кабу на мястото на Мапока. Мапока се сблъска с Котев и напусна терена. В 39-ата минута Минев центрира към Манчев, но той стреля в аут от непосредствена близост. В 42-ата минута Тодоров центрира от дясно и Мороз с глава направи резултата 1:0. Да Коща излезе от игра заради контузия, а на неговото място в игра се появи Удожи. Аврамов пък излезе за сметка на Кръстев. Така резултатът се запази до края на първата част.
Второто полувреме започна с натиск на Ботев и в 47-ата минута резервата Кабу уцели напречната греда зад вратаря на ЦСКА Беконо. Последваха нови два пропуска на Манчев, а в 65-ата минута удар на Минев отново срещна гредата. В игра за ЦСКА се появи Владислав Златинов и в 71-ата минута Маркиньос изведе сам срещу вратаря на Ботев Тодор Янчев, който подаде към Златинов и нападателят реализира втори гол в полза на гостите от София. До края на двубоя двата тима не създадоха опасни положения и резултатът се запази до последния съдийски сигнал.
Така ЦСКА вече има актив от 22 точки и е лидер в класирането, а Ботев остава с 3.

МИНЬОР 2:2 ЛОКО (ПД)
Миньор (Пк) и Локомотив (Пд) завършиха 2:2 в двубоя помежду си от 9-ия кръг на „А” група. Двубоят започна по-добре за пловдивчани, които поведоха с 2:0 до 16-ата минута. В 10-ата минута Димитър Илиев откри резултата, след като излезе сам срещу Ивайло Иванов и без проблеми реализира. Бразилецът Даксон отбеляза втори гол за Локомотив в 16-ата минута, след отлично изпълнен пряк свободен удар. Това притисна до стената домакините и те се втурнаха в атаки, които дадоха резултат в 33-ата, когато Дичев намали след удар с глава. Центриранията се оказаха успешен ход за домакините, които изравниха отново след гол с глава, този път на Ашимов (54 мин.). В края на мача победата можеше да отиде и при двата отбора, но в крайна сметка равенството се запази.

ВИХРЕН 2:0 СПАРТАК (ВН)
Вихрен постигна очаквана победа с 2:0 над Спартак (Варна) в Сандански. Домакините си осигуриха победата още в първия четвърт час на мача. Първият гол падна още в 30-ата секунда. Сантош намери Еривертон и последният с шут от границата на наказателното поле откри резултата. Вторият гол не закъсня. В 13-ата минута центриране на Тихамер попадна у Еламе, който с удар от въздуха покачи на 2:0. В 31-ата минута Димиторв пропусна отлична възможност, след като от непосредствена близост стреля във вратаря на Спартак Николов.
Второто полувреме не предложи кой знае какви емоции на зрителите. Домакините можеха да вкарат още един гол в 64-ата минута, но ударът на Фехер с глава излезе в аут. Спартак не успяха да създадат някакви опасни положения пред вратата на Лучини и логично загубиха.

11 ЛОКО (ПД) 9 2 4 3 11:14 10
12 МИНЬОР 9 2 3 4 8:11 9
13 СПАРТАК (ВН) 9 2 3 4 9:13 9
14 БОТЕВ (ПД) 9 1 3 5 9:17 3
15 ПИРИН 8 1 2 5 7:14 5
16 БЕЛАСИЦА 9 0 2 7 1:16 2

Агенция "Фокус"

Футбол: След днешните мачове от "А" група (ОБЗОР) | 0 брой коментари | Регистрация