2024-04-20 @ 18:05 EEST
РЕКОРДНА ПОБЕДА ЗА "ЖЪЛТО-ЗЕЛЕНИТЕ": "Добруджа-Сплендид" - ЦСКА 49:25 (24:12)
СпортВ среща от поредния кръг на държавния шампионат  хандбалистите на "Добруджа-Сплендид" разгромиха състава на ЦСКА с 49:25 и подобриха рекорда си за най-много реализирани попадения в един мач. Избраниците на Георги Андреев започнаха във вихрено темпо двубоя в зала "Русалка" и в 7-ата мин. вече водеха със 7:2, а в средата на първото полувреме преднината им достигна 10 гола - 14:4.

"Жълто-зелените" продължиха да диктуват събитията на игралното поле и на практика решиха изхода на мача още преди почивката, която дойде при 24:12. След подновяването на мача добруджанци нанизаха още 25 гола и така постигнаха най-убедителната си победа в първенството. Най-резултатен в добричкия тим бе Светлин Димитров, отбелязал 11 гола. По осем пъти се разписаха Антон Ганев и капитанът на тима Илиян Илиев, а 7 гола вкара Росен Колев.

Състави: "Добруджа-Сплендид" - Явор Иванов, Веселин Станков (4 гола), Росен Колев (7), Антон Ганев (8), Илиян Илиев (8), Светлин Димитров (11), Димитър Йосифов (1). По-късно в игра влязоха Павел Черкезов, Неджиб Сюлейман (4), Светослав Божков (2), Венцислав Петров (4), Ренал Шукри.

ЦСКА - Георги Чаворски, Иван Белев (1), Иван Денев (6), Теодор Илиев (11), Стефан Кръстев (4), Мартин Николов (3), Стоян Христов.

Съдии: Иван Димитров и Марин Димитров (Варна)

Зала "Русалка": 150 зрители.

РЕКОРДНА ПОБЕДА ЗА "ЖЪЛТО-ЗЕЛЕНИТЕ": "Добруджа-Сплендид" - ЦСКА 49:25 (24:12) | 0 брой коментари | Регистрация