2024-04-20 @ 03:10 EEST
СпортБургас. Нафтекс постигна убедителна победа над Черноморец (Балчик) и оглави класирането в Източната „Б” група. „Зелените” надделяха с 3:0 след голове на Пламен Крумов, Деян Христов и Светлин Симеонов.

Домакините започнаха по-активно срещата и още в 5-ата минута опасен диагонален шут на Христов мина покрай гредата на вратата на Черноморец (Балчик). Натискът на Нафтекс все пак даде резултат и само 6 минути по-късно капитанът Крумов вкара първото попадение в мача. Нападателят бе намерен на чиста позиция от Светлин Симеонов и безпроблемно направи 1:0.
В 17-ата минута прекрасна триходова комбинация между Симеонов, Крумов и Христов замалко не завърши с нов гол във вратата на Черноморец, но този път стражът на гостите се справи и изби удара с глава на Христов. Само няколко минути по-късно отново голмайсторът на Нафтекс бе намерен в наказателното поле от свой съотборник, но шутът му бе париран от защитник на гостите.
Футболистите на Черноморец обаче бяха безпомощни в 32-ата минута, когато Христов си размени пасове с Крумов, навлезе в наказателното поле и отбеляза осмия си гол от началото на сезона в Източната „Б” група.
Две минути преди почивката Светлин Симеонов направи резултата класически. Полузащитникът без изведен зад защитата на гостите и безпроблемно се разписа за 3:0. В самото начало на втората част отново Симеонов нахлу опасно в наказателното поле на Черноморец (Балчик), но в последния момент бе париран от бранител на гостите.
Футболистите на Иван Кючуков стигнаха до първото си опасно положение едва в 54-ата минута на двубоя, когато силен удар на Милен Танев бе избит от Янко Георгиев.
Последваха няколко опасни удара на направилия много силен мач Деян Христов, които обаче не намериха очертанията на вратата на Черноморец (Балчик). Резервата Димо Димов също имаше възможност да се разпише, но на два пъти негови шутове бяха изчиствани от бранители на гостите.
След този успех отборът на Нафтекс събра актив от 20 точки и се изкачи на първа позиция в класирането на Източната „Б” група. Следващият мач на „зелените” е на 29.10, когато футболистите на Алекси Желязков гостуват на Несебър в 1/16-финален двубой от турнира за Купата на България.
НАФТЕКС – ЧЕРНОМОРЕЦ (БАЛЧИК) 3:0
1:0 Пламен Крумов (11)
2:0 Деян Христов (32)
3:0 Светлин Симеонов (43)

НАФТЕКС: Георгиев, Орачев, Жеков, Бонев, Старокин, Ремзи (63-Алексиев), Сим. Симеонов (63-Филипов), Цанков, Св. Симеонов, Крумов (к.) (46-Димов), Христов
Ст. треньор: Алекси Желязков
ЧЕРНОМОРЕЦ (БАЛЧИК) : Христов, Хайгъров (82-Граматиков), Ст. Иванов, Ковачев, Димитров, Илиев, Н. Иванов (к.), Танев, Филипов, Костадинов, Господинов (46-Златков)
Ст. треньор: Иван Кючуков

Жълти картони: Ремзи (Н); Димитров (Ч)
Съдия: Кольо Данев (Варна)
Стадион: „Лазур”, 500 зрители

Футбол: Нафтекс оглави класирането в Източната „Б” група след победа над Черноморец (Балчик) | 0 брой коментари | Регистрация