2024-04-23 @ 13:41 EEST
"ОРЛОВЕЦ" УВЕЛИЧАВА ПРЕДНИНАТА СИ
СпортИзключително ценна победа постигна отборът на "Орловец" в предпоследния кръг на Североизточната "В" футболна група. Избраниците на Диян Божилов се наложиха с 2:0 при гостуването си на "Две могили" и вече имат три точки преднина пред основния си конкурент за влизане в "Б" група - "Бенковски" (Бяла), който почиваше тази седмица. Мачът се игра при изключително тежки условия и непрекъснат снеговалеж.

Добричкият тим се адаптира по-добре към тежкия терен и установи териториално и игрово надмощие от самото начало на срещата. Гостите откриха резултата в 22-ата минута, когато след центриране на Стоян Узунов в наказателното поле Атанас Стефанов с глава прати топката в мрежата на домакините. При 1:0 за "Орловец" завърши първото полувреме.

След почивката играчите на новия общински тим продължиха да диктуват събитията на терена и в 65-ата мин. стигнаха до втори гол. Бившият футболист на "Добруджа" Веселин Живков овладя топката пред наказателното поле и с премерен удар оформи крайния резултат.

Съставът на "Орловец": Христо Николов, Румен Славов, Атанас Димов, Димитър Недялков, Стоян Узунов, Иво Кискинов, Димитър Василев, Ивайло Лазаров, Христо Галинов, Тодор Данков, Атанас Стефанов (Веселин Живков, Вилиян Янчев, Калоян Димитров).