2024-04-18 @ 08:44 EEST
Албена Къп 2009

Албена. Варненският Черно море победи Берое с 2:1 на Албена Къп 2009, предаде репортер на радио “Фокус”-Варна. Варненският тим откри резултата още в 5-ата минута.

Тогава Георги Илиев изведе непокрит в наказателното поле на противника Мирослав Манолов и прати топката под плонжа на вратаря Белчев, за да влезе в мрежата. “Моряците” можеха да поведат в 21-ата минута, но удара Георги Илиев бе спасен от вратаря. В 40-ата минута Петър Димитров от Берое пробва да прехвърли вратаря Илчев, но той в последния момент успя да избие.
Същият футболист направи сериозен пропуск и в 53-ата минута. В следващата атака Георги Какалов бе изведен на удобна позиция, но прати топката в аут. Възпитаниците на Никола Спасов стигнаха до втори гол в 75-ата минута. Тогава македонецът Чурлинов мина през защитата на Берое, намери Манолов. Той стреля в долния десен ъгъл и увеличи преднината. Крайният резултат бе оформен от Захари Димитров само една минута по-късно. Главен съдия на този двубой бе варненецът Радан Мирянов.