2024-04-19 @ 17:30 EEST
СЪРБИТЕ ДОКОСВАТ ЧЕТВЪРТФИНАЛА
Спорт

Пролетер Нафтагаз” (Сърбия) - Добруджа - Сплендид” (България) 33:19

Хандбалистите на "Добруджа - Сплендид" загубиха с 33:19 първия осминафинален мач от турнира Челъндж къп срещу "Пролетер Нафтагаз". Мачът се игра пред близо 2 000 зрители в залата в Зренянин, навръх националния празник на Сърбия.

"Не издържахме психически" - заяви старши треньорът на добричлии Георги Андреев. Според него, отборът е рухнал, след като домакините са се възползвали от няколко двуминутни наказания на добруджанци в началото на мача и са повели убедително. На почивката авансът на "Пролетер Нафтагаз" е бил 10 гола. Георги Андреев отчете и много грешки при завършващия удар. Пропуските на нападателите са лишили тима от по-почетен резултат. Георги Андреев изрази увереност в победата на своя тим пред собствена публика, но за класиране напред трудно може да се говори.

С най-голям принос за успеха на домакините е вратарят им Милан Дурчин. Той е спасил 17 удара към своята врата, което е и една от причините за голямата разлика. 17-годишният Огниен Йокич стана голмайстор на мача със своите 7 гола. За добричлии най-точен бе Светлин Димитров, който бе точен 5 пъти.

Реваншът е на 21 февруари, събота, от 17.30 часа в зала "Русалка". За четвъртфиналите вече се класира отборът на “Будочност” от Черна гора, който с общ резултат 61:54 елиминира португалския “Маритимо да Мадейра”. Ето и всички резултати от осминафиналите на ““Челъндж къп”:

ПАОК (Гърция) - Бакъу (Румъния) 28:31

Бешикташ (Турция) - Инсбрук (Австрия) 25:26

Ресита (Румъния) - Вардар (Македония) 31:20

Будучност (Черна гора) - Маритимо да Мадейра (Португалия) 30:26, 31:28

Динамо Полтава (Украйна) - Кремс (Австрия) 26:32

СКИФ Краснодар (Русия) - Берн Мури (Швейцария) 33:35

Пролетер Нафтагаз (Сърбия) - Добруджа Сплендид (България) 33:19