2024-04-24 @ 09:21 EEST
Жена игра за Локо (Пд) в контрола
СпортЛокомотив (Пловдив) тотално разочарова своите привърженици, завършвайки 1:1 със съгражданите си от Марица в контрола. Новите физиономии, които завладяват "Лаута" от седмица изненадаха и днес, след като в 60-ата минута на смяна влезе мистериозния номер 27-ми.

Много скоро стана ясно, че поредният, опитал късмета си в Локомотив, се казва Николай Бояджиев, който като малък се е славел с прякора си Кольо-Жената.

Двата отбора предложиха равностоен мач, достоен за "Б" групата ни, като стойностните футболни ситуации се брояха на пръсти, информира lportala.net. В първите минути Павле Делибашич пропиля отлично центрирана от Йошев топка, но закъснелия му удар премина над напречната греда. В 17-ата минута Даксон центрира кълбото към купа от играчи, тя премина през всичи и изненада Йошев, който се размина с головата добавка.

Най-красивото положение в мача дойде в 31-ата минута, когато Мечечиев обърна фланга с остро центриране вляво, където юношата Веселин Марчев без да се замисли засече топката с воле по диагонала, който мина на педя от страничната греда на Грабчев. В ответната атака маричани пропуснаха да поведат в резултата, след като Иванов се засуети сам срещу Ставрев и дори можеше на поопразнената врата да прати топката в мрежата. Малко преди почивката с хубав и плътен удар за статистиката се отчете и Иван Караманов, който потърси директния обстрел в движение от 25-26 метра.

Второто полувреме започна с редица промени от страна на Садъков, който смени двойката си централни защитники, като вместо Сечков-Кюмюрджиев, пред Ставрев застанаха Любо Чернев и Людмил Николов. В предни позиции заиграха Искре Писаров и Дани Кики, но последният така и не успя до края мача да напомни за добре познатия си потенциал.

В скучните и мразовити минути, футболистите от квартал "Кършиака" откриха след центриране от корнер на Стефан Учиков, намирайки на близката греда Камен Апостолов, който прати топката в мрежата, с помощта и на страничната греда. Попадението отприщи бурни протести и подмятания към резервната скамейка на домакините, като призивите към старши-треньорът Аян Садъков и помощниците му бяха да подадат оставки. Две минути след подновяването на играта Петър Кюмюрджиев бе повален в наказателното поле и реферът Димитър Петков посочи бялата точка, но почти веднага се коригира, тъй като миг по-рано помощникът му Димитър Манолов бе вдигнал флага за засада. Последваха две добри положения за гол от страна на Искрен Писаров, но нисичкото крило така и не демонстрира психика в завършващия удар.

В 75-ата минута "черно-белите" изравниха след дълъг пас на Кюмюрджиев, който намери Павле Делибашич. Сърбинът премина покрай неориентирания в този мач резервен вратар на гостите Георги Аргилашки и на празна врата вкара за 1:1. Пет минути по-късно "смърфовете" можеше да обърнат мача, но изпортиха шанса си по най-безумния начин. След мощно изпълнение на фаул от страна на юношата Христиан Попов, вратарят на Марица Агилашки изпусна кълбото, Делибашич насочи топката към мрежата, но пред аут-линията с нея реши да играе и Милутинович, който логично бе в засада, с което саботира сигурния гол. До края Попов отново опита да се разпише след прецизно изпълнение на пряк свободен удар, но този път топката мина на метър над целта.

ЛОКО (Пд) - МАРИЦА 1:1
0:1 Камен Апостолов (66), 1:1 Павле Делибашич (75)

Локомотив (Пловдив): 0. Стоян Ставрев, 2. Георги Мечечиев (16. Петър Лазаров-70*), 24. Мартин Сечков (4. Людмил Николов-46*), 5. Петър Кюмюрджиев, 25. Ангел Йошев (13. Любомир Чернев-46* (2. Христиан Попов-75*)), 7. Иван Караманов (27. Николай Бояджиев-60*), 10. Милан Милутинович , 11. Даксон да Силва (18. Искрен Писаров-46*), 17. Веселин Марчев (3. Дани Кики-46*), 14. Димитър Илиев (к.) (21. Рафаел Полак-52*), 9. Павле Делибашич

Марица: 1. Димитър Грабчев (12. Георги Аргилашки-70*), 6. Камен Апостолов (22. Йордан Николов-73*), 3. Цветан Нотов, 4. Владимир Байрев, 7. Васил Стефанов, 17. Димитър Байрев, 8. Стефан Учиков, 9. Емил Стоев (к.), 13. Петър Иванов (15. ИЛиян Енчев-62*), 10. Рангел Абушев, 14. Веселин Филипов (21. Станислав Маламов-46*)