2024-04-24 @ 19:04 EEST
Спорт Прага. Двукратната олимпийска шампионка Мария Гроздева завоюва европейската титла на 10 метра пистолет на Европейското първенство по спортна стрелба в Прага, стана ясно от официалния сайт на надпреварата. В сериите Гроздева стреля силно, спечели 388 точки и влезе с първи резултат във финала.

успя да задържи преднината си, и записа резултат 99,4, и общо 487,4 точки.
Втора остана грузинката Нино Салуквадзе с 484,4 точки (384 в сериите и 100,4 във финала). Третоо място зае Ленка Марускова (Полша) с 483,9 точки (383+100,9).
Другите ни две състезателки Моника Костова и Ирена Танова останаха съответно на 40-а с 373 точки, и 51-а с 368 точки.
Агенция "Фокус"

Спортна стрелба: Мария Гроздева е новата европейска шампионка на 10 метра с пистолет | 0 брой коментари | Регистрация