2024-04-25 @ 00:13 EEST
ПРЕСТИЖЕН УСПЕХ НА ЕВРОПЕЙСКАТА СЦЕНА

Добруджа Сплендид Пролетер Нафтагаз” 31:26 (13:14 на полувремето) общ резултат 50:59

Хандбалистите на "Добруджа Сплендид" приключиха достойно участието си в евротурнирите с победа над сръбския "Пролетер Нафтагаз" с 31:26 гола. Успехът на добричлии обаче не бе достатъчен, за да се навакса изоставането от 14 гола от първия мач и с общ резултат 59:50 за четвъртфиналите на Челъндж къп се класира тимът от Зренянин.

Победата е изключително престижна, тъй като съперникът е представител на силната сръбска школа и едно от най-силните първенства на Стария континент. Равносметката от участието на добричлии през този сезон в Европа е повече от впечатляваща - две победи от четири мача, три домакинства пред пълни трибуни в зала “Русалка”, достигане до осминафиналите на престижния турнир, а освен това тимът остана последен представител на България в евротурнирите във всички колективни спортове.

На високо европейско ниво в този мач бе и публиката на добруджанци, изпълнила до максимум зала "Русалка". Жълто-зелената агитка не спря нито за миг с подкрепата си и създаде неповторима атмосфера. Десетимата ултраси на "Пролетер Нафтагаз", пропътували близо 1 000 километра по заснежените пътища на Балканите, предпочетоха през първата част да опитат качествата на българския алкохол и заеха места в зала "Русалка" чак на почивката.

За четвъртфиналите на “Челъндж къп” се класират още отборите на: “Бакъу” и “Сукеава” от Румъния, “Будучност” – Черна гора, “Кремс” – Австрия и др.

Състави: “Добруджа Сплендид”: Явор Иванов, Веселин Станков (4), Росен Колев (6), Светослав Божков (5), Антон Ганев (3), Венцислав Петров (4), Илиян Илиев (4), Светлин Димитров (7), Пламен Иванов, Милен Стоянов

Пролетер Нафтагаз”: Джуричин, Спахич, Бракочевич, Роевич, Радакович, Попивода, Ивица Белич, Колевич, Голубович, Белич, Йокич, Мисита