2024-04-19 @ 06:51 EEST
“КАЛИАКРА” ЗАПОЧВА С ДОМАКИНИТЕ

От 18 до 22 март в Казанлък ще се проведе заключителен турнир по волейбол. Отборите от втората шестица на Висшата лига ще играят всеки срещу всеки в 5 кръга. Тези резултати ще се зачитат при класирането във ІІ волейболна група, в което начело след  редовния шампионат е “Славия”, следвана от “Калиакра”.

В първия кръг каварненци, водени от волейболния спец Румен Георгиев, ще излязат срещу домакините. Припомняме, че само преди няколко дни “Калиакра” наби местния тим пред негова публика с 3:0. В другите срещи “Славия” ще играе с “Габрово”, а “Дунав (Рс)  с “АВИА-Миньор (Пк).

Победителят в този турнир ще си осигури място в Суперлигата за следващия сезон. Отборът, класирал се седми в Суперлигата, ще играе с втория от турнира в Казанлък, като победителят също добива право на участие сред най-добрите.

Временно класиране във Висшата лига:

1. Славия     27 т.

2. Калиакра/Кав/     22 т.

3. Дунав       20 т.

4. Миньор/Пк/         9 т.