2024-04-25 @ 11:58 EEST
ДОБРИЧЛИИ - С МЕДАЛИ ОТ НАЦИОНАЛНИЯ ШАМПИОНАТ И С ВИЗИ ЗА БУКУРЕЩ
СпортЕманoела Янкова от клуб "Добруджа 99" и Петър Пеев от отбора на "Класа" спечелиха шампионските титли на България по спортно ходене. Първенството се проведе в балчишкото село Оброчище. Участваха над стотина атлети от 8 клуба.

Мъжете и жените се състезаваха на 20 км, а юношите и девойките старша възраст - на 10 км. Младшата възраст атакуваха отличията на дистанцията от 5 км, а състезателите до 16 години пробягаха трасе от 3 км. В масовия крос взеха участие над 150 души.

В националния шампионат изгря звездата на Радосвета Симеонова от “Добруджа 99”, завършила първа при девойките младша възраст. Нейната съотборничка Севги Ахмед зае трето място при 16-годишните, а Славена Стоева и Ваня Банкова се класираха съответно на втора и трета позиция в старшата възраст. При жените всички отличия бяха за добричлийки. Еманоела Янкова финишира първа, Радосвета Димитрова от “Добруджа” спечели сребърен медал, а Мариета Колева от “Добруджа 99” се окичи с бронз.

Две титли завоюваха и възпитаниците на Силвия Петрова от клуб “Добруджа”. Иван Димитров стана шампион в младшата възраст. Състезателите на добричкия тим прибраха комплекта с отличия в старшата възраст. Михаил Михайлов завърши първи, следван от съотборниците си Лъчезар Каменов и Атанас Мирчев.

При 16-годишните Милица Мирчева завърши с второ време. В ТОП 10 в своите възрастови групи се наредиха Даниела Митева, Галина Тенева, Виолета Кънева, Елона Георгиева, Ивелина Димитрова и Геновева Давиденкова.

Първенците при мъжете, жените и в старшата възраст добиха право да представят България на Балканиадата по спортно ходене, която ще бъде през април в Букурещ. Така в националния тим влязоха Еманоела Янкова и Михаил Михайлов, а отборът ще бъде воден от наставника на “Добруджа 99” Николай Янков.

От федерацията дадоха отлична оценка на домакините за организирания национален шампионат. Всички призьори бяха наградени от кмета на Оброчище Д. Караджов. НДТ

ДОБРИЧЛИИ - С МЕДАЛИ ОТ НАЦИОНАЛНИЯ ШАМПИОНАТ И С ВИЗИ ЗА БУКУРЕЩ | 0 брой коментари | Регистрация