2024-04-25 @ 09:17 EEST
Разочарование в националния след 1:1 на Ейре в Бари
Шансовете ни за световното в ЮАР намаляха заради гола на Роби Кийн две минути преди края на мача. Голямо разочарование обзе националния ни отбор въпреки снощната победа с 2:0 над Кипър, която бе и първа в световните квалификации по пътя към ЮАР.

Лошата новина дойде от стадион “Сан Никола” в Бари, където Италия допусна равенство 1:1 с Ейре. Всички в българския национален отбор стискаха палци на “адзурите” да бият островитяните и по този начин да запазим добри шансове да се класираме на мондиала. Роби Кийн обаче донесе точката на ирландците с гол две минути преди края на двубоя, с който остави нашите на пет точки от Ейре.

“Ще стискаме палци за Италия”, каза още снощи след мача президентът на БФС Борислав Михайлов. Всички в националния ни отбор бяха обединени около мнението, че италианците трябва да вземат трите точки срещу Ейре, което обаче не се случи.

Съдията Волфганг Щарк също удари едно рамо на Роби Кийн и компания, след като изгони нападателя на домакините Пацини още в 4-ата минута с директен червен картон заради удар срещу Джон О`Шей. След двубоя дори селекционерът на Ейре Джовани Трапатони заяви, че Пацини е бил изгонен пресилено./БЛИЦ

6.Грузия 0 2 4 4:9 2

Мачове до края: 6.06.2009: България – Ейре, Кипър – Черна гора, 5.09.2009: България – Черна гора, Грузия – Италия, Кипър – Ейре, 9.09.2009: Италия – България, Черна гора – Кипър, 10.10.2009: Черна гора – Грузия, Кипър – България, Ейре – Италия, 14.10.2009: Ейре – Черна гора, България – Грузия, Италия - Кипър

Разочарование в националния след 1:1 на Ейре в Бари | 0 брой коментари | Регистрация