2024-04-19 @ 09:27 EEST
Футбол: Локомотив (Сф) победи Левски с 3:0 (ОБЗОР)
СпортСофия. Локомотив (Сф) спечели гостуването си на Левски с 3:0 в столичното дерби от 21-ия кръг на "А" група. Така Локо успя да постигне две победи срещу своя съперник през този сезон. Хеттрик в мача записа Мартин Камбуров. С тази загуба Левски се отдалечи от лидера ЦСКА на 4 точки.

Левски уцели страничната греда в 10-ата минута след изпълнение от пряк свободен удар на Христо Йовов. Седем минути по-късно Локо (Сф) откри резултата. Камбуров се възползва от грешка на Георги Петков и от границата на наказателното поле прати топката в мрежата на домакините. В 35-ата минута нападателят на Локомотив бе изведен сам срещу Петков, огорчавайки го за втори път с удар по тревата.
След началото на втората част наставникът на домакините Емил Велев пусна в игра резервите Георги Христов и Николай Димитров, но това не даде резултат. В 58-ата минута Камбуров бе оставен непокрит от Рабех при центриране на Савич от дясно и не остави шансове на Петков от малкото наказателно поле. Последва греда на Йовов от ъглов удар, а до края и Тасевски уцели страничния стълб с изстрел извън наказателното поле.
След срещата Левски заема второто място с 46 точки, с 4 по-малко от ЦСКА, победил Миньор с 1:0 днес. Локо (Сф) е с 40 точки на третото място.

* * *

„Случва се, какво да правим”, заяви крилото на Левски Христо Йовов след загубата с 0:3 от Локо (Сф) на стадион „Георги Аспарухов”.
Запитан за шансовете на Левски за шампионска титла след това поражение, Йовов заяви: „Вече през съвсем друга призма трябва да гледаме на нещата.”
„Всичко трябва да се види на запис, да се прецени и да се направи разбор. Важното е да се възстановим и да оправим нещата”, добави още играчът на Левски пред БНТ.
Играем добър футбол, дисциплинирано и отговорно. Не можем да кажем, че Левски беше слаб, а Локомотив беше много добър. Това заяви старши треньорът на Локомотив (Сф) Драгомир Окука.
Според наставника днешният мач е бил най-добрият за неговия тим от началото на сезона. „Всички момчета играха много добре – със сигурност най-добрият ни мач досега.”
„Като всеки мач – не се уплашихме. Нападнахме ги още в началото и вкарахме два гола първото полувреме”, коментира още Окука пред БНТ.
Много неприятна загуба. Отборът не приличаше на себе си. Не знам на какво се дължи безобразната игра. Това заяви старши треньорът на Левски Емил Велев след загубата с 0:3 от Локомотив (Сф).
Според наставника на „сините” отборът на Локомотив не е „толкова добър”, за да вкара три гола на Левски. „За мене те са добър отбор, но не чак такъв, че да ни вкарат три гола. Като правиш грешки, те наказват.”
„Да се надявам, че ще се вдигнем, ще тренираме сериозно”, каза още Велев пред БНТ.
Относно виковете „Оставка”, Велев заяви: „Феновете винаги са прави, искат зрелище.”

12 ПИРИН 20 6 3 11 20:32 21
13 МИНЬОР 21 5 6 10 14:30 21
14 СПАРТАК (ВН) 20 3 7 10 13:28 16
15 БОТЕВ (ПД) 20 3 6 11 16:34 15
16 БЕЛАСИЦА 21 3 5 13 16:41 14

Агенция "Фокус"

Футбол: Локомотив (Сф) победи Левски с 3:0 (ОБЗОР) | 0 брой коментари | Регистрация