2024-04-25 @ 23:52 EEST
Бербо и Юнайтед взеха гол аванс срещу Арсенал
Спорт С гол на Джон О'шей "червените дяволи" победиха с 1:0 "артилеристите" в първа 1/2-финална среща по между им в Шампионската лига, Димитър Бербатов влезе като резерва след почивката на мястото на Тевес

Още в първите минути на срещата домакините натиснаха газта и във 2-ата минута след центриране на Дарън Флетчър на далечната греда бе засечено от Уейн Рууни с глава, но стражът на Арсенал Мануел Алмуня изби. Постепенно играчите на Манчестър Юнайтед се настаниха трайно в противниковата половина в търсене на гола. В 17-ата минута остро центриране на Джон О*Шей бе засечено от Карлос Тевес, но брилянтна намеса на Алмуния запази нулевото равенство. Тевес получи втори шанс, но ударът му от малък ъгъл бе избит в корнер от Алмуня. След изпълнението на корнера бе отркрит и резултата в мача. Центрирането на далечната греда попадна в Майкъл Карик, който върна топката към малкото наказателно поле, при което “коженото кълбо” рикошира в крак на бранител и попадна право в Джоин О*Шей, който бе безпощаден и от границата на малкото наказателно поле вкара за 1:0 в полза на Манчестър Юнайтед. При ответната атака на гостите изстрел на Сеск Фабрегас от границата на наказателното поле попадна право в ръцете на Едвин ван дер Сар.

В 29-ата минута на два пъти Кристиано Роналдо имаше възможността да удвои преднината на “червените дяволи”, но Алмуня се намеси страхотно и в двата случая, за да предотврати ново попадение във вратата си. В 33-ата минута Карлос Тевес извърши грубо нарушение срещу Алмуня и получи жълт картон. В последните минути на първото полувреме “артилеристите” поизравниха играта, но така и не успяха да сътворят нещо опасно пред вратата на домакините.

След почивката дълго време двата тима задържаха топката в центъра на терена, като първият удар бе отправен от Роналдо в 53-ата минута, но след рикошет излезе в корнер. Арсенал се опита с постепенни атаки да достигне до опасност в близост до вратата на Юнайтед, но се стигаше само до епизодични удари на Адебайор отдалеч. В 70-ата минута Фабрегас навлезе отдясно в наказателното поле на домакините и стреля по диагонал, но неточно в аут. Три минути по-късно опасен шут на Майкъл Карик отдалеч профуча покрай вратата на Алмуня. Междувременно в игра за Манчестър в 67-ата минута се бе появил и българина Димитър Бербатов, който замени аржентинеца Карлос Тевес.

В 76-ата минута след атака започната от Бербатов, който се пребори за една топка на границата на наказателното поле на гостите, топката достигна до Райън Гигс, който центрира опасно, но топката бе изчистена. Три минути по-късно Райън Гигс се измъкна зад защитата на гостите, финтира и вратаря Алмуня за да отбележи за 2:0, но попадението на уелсеца бе отменено заради засада.

До края на мача Манчестър Юнайтед се опита да вкара втори гол, с който окончателно да реши нещата от този 1/2-финален сблъсък в Шампионската лига, но “топчиите” се представиха много добре в защита и не позволиха топката да навести вратата им за втори път. Така “червените дяволи” ще пътуват за реванша в Лондон след седмица на “Емирейтс Стейдиъм” с гол аванс, който трябва да бъде наваксан от “артилеристите”, ако те искат да играят на финала в Шампионската лига. /БЛИЦ

Манчестър Юнайтед – Арсенал 1:0
1:0 Джон О*шей (18)

Манчестър Юнайтед: Ван дер Сар, Евра, Фърдинанд, Кристиано Роналдо, Андерсон, Рууни, Видич, Карик, О’шей, Флетчър, Тевес
Резерви: Фостър, Бербатов, Гигс, Парк, Скоулс, Рафаел, Евънс
Мениджър: Алекс Фъргюсън

Арсенал: Алмуня, Диаби, Саня, Фабрегас, Туре, Насри, Уолкът, Сонг, Силвестре, Адебайор, Гибс
Резерви: Фабиански, Едуардо, Денилсон, Рамзи, Джуру, Бендтнер, Ебуе
Мениджър: Арсен Венгер