От 18:00 часа:
Арсенал – Челси

Понеделник от 22:00 часа:
Нюкасъл - Мидълзбро

Блекбърн записа домакински успех над Портсмут в английската Висша лига. Феновете на „Иууд Парк” видяха два гола за своите любимци, като автори бяха Мортен Гамст Педерсен и Бени МакКарти от дузпа. Откакто Джо Харт пък пое Портсмут, тимът се представя изключително слабо в Премиершип. Двата тима са съседи в класирането. Блекбърн на Сам Алърдайс са 14-и с 40 спечелени точки, а Портсмут 15-и с 38.

Отборът на Съндърланд завърши наравно 0:0 при гостуването си на Болтън, в мач от 36-я кръг на английската Висша лига. По този начин те записаха ценна точка в битката за спасение, като с мач повече, вече са на 5 точки от тимовете на Нюкясъл и Мидълзбро, които се намират в зоната на изпадащите. Двубоят не предложи много голови положения, като двата тима предпочитаха да не поемат много рискове и се задоволиха с равенството. Във временното класиране Болтън са 13-ти с 40 точки, докато Съндърланд са на 16-та позиция с актив от 36 точки.

Отборите на Евертън и Тотнъм завършиха наравно 0:0 в срещата по между им от 36-ия кръг на английската Висша лига. Двата отбора сътвориха слаб мач, в който почти нямаше голови положения.С това равенство Евертън остава 6-и с 57 точки в актива си и вече мисли за турнира Лига Европа. Тотнъм пък е 8-и с 48 точки.

Фулъм победи Астън Вила с 3:1 и излезе на седмо място в класирането. Домакините изиграха много добър мач и заслужено победиха. Стилиян Петров игра цял мач за гостите, но не успя да помогне на тима си да избегне загубата. Дани Мърфи изведе Фулъм напред в резултата още в шестата минута. Той реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Диоманси Камара. Вила успя да отвърне на удара, след ката Ашли Йънг изравни. В самото начало на втората част Диоманси Камара направи 2:1. Той вкара след удар от близо след разбъркване в наказателното поле на гостите. Попадението даде импулс на Фулъм и тимът организира още няколко опасни атаки, а в 59-ата минута Камара отново се разписа и даде аванс от два гола на домакините.

Отборът на Стоук Сити постигна изключително важна победа срещу тима на Хъл Сити с 2:0, като гост. С тази победа гостите запазиха мястото си в Премиършип и през следващата година. Попаденията за Стоук отбелязаха Фулър в (41’) и Лоурънс (73’). След тази среща отборът на Стоук Сити се намира на 12-то място с актив от 42 точки, докато Хъл е на 17-то място с актив от 34 точки.

Отборът на Уест Бромич записа ценна победа с 3:1 при домакинството си на Уигън в среща от 36-ия кръг на английската Висша лига. След тази победа домакините имат реален шанс да се спасят и отново да играят в елита догодина. Футболистите на Уест Бромич поведоха още в 8-ата минута, чрез Антоан Фортуне. Само 10 минути по-късно обаче гостите успяха да възстановят равенството. Уго Родайега вкара първото си попадение в английския футбол, след като негов шут рикошира в крака на Брънт и влетя неспасяемо в мрежата на домакините. През втората част обаче Уест Бромич заигра по-добре и логично стигна до нови два гола. Първо в 59-ата минута Брънт добави топката в мрежата, след като удар на Фортуне от дузпа бе избит от Къркланд. В 73-ата минута Фортуне вкара втория си гол в мача, след като негов удар рикошира в крак на бранител и заблуди стража на гостите – 3:1. Така с тази победа Уест Бромич вече има 31 точки и е само на 3 от спасителното 17-о място. Уигън пък остава 11-и с 42 точки и няма за какво да се бори до края на кампанията.

Отборът на Ливърпул постигна успех с класическото 3:0, при гостуването си на Уест Хям, в среща от 36-ия кръг на английската Висша лига, играна на „Ъптън Парк”, като по този начин, макар и само временно, се изравни на върха в класирането с Манчестър Юнайтед, като вече има актив от 70 точки.
Две от попаденията за мърсисайдци отбеляза капитанът на „червените” – Стивън Джерард. Той се разписа още във втората минута на двубоя, след като засече центриране на Фернандо Торес в наказателното поле. Седем минути преди края на първото полувреме Джерард записа за втори път името си в листата с голмайсторите, след като довкара битата от самия него дузпа, отсъдена за нарушение на Луис Боа Морте срещу Фернандо Торес.
В самия край на срещата пък и Райън Бабел реализира, след като се възползва по най-добрия начин от разбъркване в наказателното поле на домакините.
До нова промяна на резултата така и не се стигна и по този начин Ливърпул записа ценни 3 точки, в борбата си за спечелване на титлата на Острова.