2024-03-29 @ 01:59 EET
Футбол: След днешните срещи от 36-ия кръг на английската Висша лига (ОБЗОР)
СпортЛондон. След днешните срещи от английската Висша лига:

Манчестър Юнайтед - Манчестър Сити 2:0
Манчестър Юнайтед победи Манчестър Сити с 2:0 в градското дерби от английската Премиершип. Головете за успеха на тима си реализираха Кристиано Роналдо и Карлос Тевес. Кристиано Роналдо изведе домакините в 17-ата минута. Португалецът изпълни перфектно пряк свободен удар и прати топката в мрежата на вратата на Сити. Втория гол за Юнайтед отбеляза Карлос Тевес, а асистенция при попадението записа Бербатов. През второто полувреме в игра за Манчестър Сити се появиха българските футболисти Валери Божинов и Мартин Петров.
Божинов влезе на мястото на Кайседо в 63-ата минута, а Петров на Найджъл де Йонг в 72-ата минута.
Юнайтед продължава да бъде лидер в класирането с 83 точки, като вече има 3 преднина пред втория Ливърпул, който има 80.

Арсенал - Челси 1:4
Отборът на Челси постигна внушителна победа с 4:1 като гост на Арсенал. Челси поведе в 28-ата минута, когато защитникът Крис вкара с глава. Десет по-късно Никола Анелка изненада вратаря на Арсенал Фабиански с удар от дистанция за 2:0. Минути след подновяването на играта през втората част Яя Туре си отбеляза автогол, засичайки центриране в собствената си врата.
Никлас Бентнер успя да отбележи почетно попадение за Арсенал в 70-ата минута, след което последваха силни минути за домакините. Челси обаче стигна до 4-и гол в 86-ата минута, когато Малуда вкара на празна врата при една контраатака. Челси е на 3-а позиция със 77 точки, докато Арсенал е четвърти с 68.