2024-04-25 @ 07:00 EEST
ЩАСТЛИВА РАЗВРЪЗКА В КРАЯ НА МАЧА
Спорт  Калиакра /Каварна/ - Любимец (Любимец)  3:2 (1:1)

“Калиакра” спечели трудно срещу “Любимец”, след като догонваше в резултата през по-голямата част от срещата. Домакините започнаха да създават опасности пред вратата на съперника още в първите минути, но не бяха точни в завършващата фаза. С няколко остри контраатаки играчите от Любимец също загатнаха, че не са победили случайно лидера в групата “Берое” у дома му преди три кръга. В 25-ата минута Диан Кателиев изпълни пряк свободен удар вдясно от вратаря на “Любимец” и Иван Петков с глава вкара топката във вратата му за 1:0. Съотборниците му не можаха обаче да се порадват на гола, защото веднага след подновяването на играта състезател на гостите с дълго балонно подаване намери по десния фланг Даниел Добриков и той с диагонален удар простреля вратаря на Калиакра - 1:1. Гостите попариха надеждите на каварненци да променят резултата за втори път минута след началото на второто полувреме. Капитанът им Ивайло Богданов центрира и Павлин Тодоров изпрати топката за втори път в мрежата на Добрин Добрев – 1:2. Домакините се вдигнаха на щурм и близо 40 минути безуспешно се опитваха да превземат вратата на съперника. Едва в 81-ата минута влезлият през втората част Гриша Иванов успя да възстанови равенството – 2:2. След още 5 минути срещу Иван Петков от Калиакра беше отсъдено нарушение в наказателното поле на “Любимец” и съдията отсъди дузпа. Зад бялата точка застана Джунейт Яшар и вкара победния гол за тима от Каварна. “КАЛИАКРА”:Добрин Добрев, Антон Димитров, Иван Петков Иван Караджов (51-Гриша Иванов), Диан Кателиев (88- Живко Бояджиев), Иван Райчев, Делчо Стоилов (76-Георги Кючуков), Дарин Андонов, Джунейт Яшар, Георги Станчев, Милен Бонев. “ЛЮБИМЕЦ”: Васил Кузмавов, Веселин Великов, Костадин Ничев, Стефан Ангелов (53-Иван Георгиев), Ерай Салиф, Ивайло Богданов, Даниел Добриков Ангел Гинев, Емил Петков, Венцислав Йорданов, Павлин Тодоров. Голмайстори: 1:0 Иван Петков 25, 1:1 Даниел Добриков 26, 1:2 Павлин Тодоров 47, 2:2 Гриша Иванов 81, 3:2 Джунейт Яшар 86-дузпа. Главен съдия Димитър Петков, помощници – Петър Тарълов, Иван Михайлов. Жълти картони: Иван Петков, Иван Караджов (К), Стефан Ангелов (Л). Димитър АПОСТОЛОВ