2024-04-25 @ 21:22 EEST
9 ОТБОРА ОТ 4 ГРАДА ИГРАХА СТРИЙТБОЛ В АЛБЕНА
Спорт9 отбора взеха участие в поредния кръг от държавното първенство по стрийтбол в Албена, което е валидно за Купата на Вивател.

В коша край морето се целиха баскетболисти от Добрич, Варна, Разград и Генерал Тошево.

Победители при юношите, родени през 1991/92 г., стана тимът на Добрич в състав Иван Иванов, Зюраб Кадир и Юлий Веселинов. Втори се наредиха техните съграждани Иван Милев, Милен Желев и Васил Митев. При юношите, родени през 1993/94, златните медали спечелиха Георги Петров, Тодор Рачев и Свилен Иванов от Добрич. Резерва на отбора бе Калоян Колев. Варненци оглавиха класирането при най-малките, родени през 1995/96 г., които в пряк дуел за върха надделяха над Илиян Димитров, Ваньо Маринов и Мартин Коцев.

През този сезон Вивател къп ще се проведе в общо 12 населени места в България, които географски покриват най-пълно територията на страната: София, Пловдив, Благоевград, Ямбол, Бургас, Стара Загора, Варна, Албена, Търговище, Плевен, Видин и Монтана. Регионалните турнири започнаха на 23 май в София и ще завършат с финал отново в София на 4 юли. Във финала участват всички победители от регионалните турнири.

Срещите в регионалните турнири ще продължават до отбелязването на 10 точки или изтичането на 10 минути. Представителите на медиите имат възможността да участват в специално организирания стрийтбол турнир за журналисти във всяко населено място. В Албена се яви само отборът на телевизия “Добруджа”, който в демонстративна среща успя да победи тима на Генерал Тошево с 10:6 точки, изграден от състезатели, които редовно тренират този спорт. Юношите бяха приятно изненадани от майсторски умения със стрелбата в коша на Руслан Йорданов и Камен Станчев, които бяха в основата на успеха. НДТ